Slavia v nudném představení porazila Vsetín

Hokejisté pražské Slavie splnili v předehrávaném utkání 14. kola povinnost a porazili Vsetín 2:0. V nudném souboji dosud neporaženého extraligového lídra s posledním týmem tabulky byl až příliš cítit rozdíl v hráčské kvalitě. Góly Slávie stříleli Duda a Vlasák, čisté konto si připsal Lukáš Hronek. Vsetín neprobralo ani středeční odvolání trenéra Jeřábka.

Zápas týmů z opačných pólů tabulky od úvodních minut nepřinášel oslnivý hokej. Domácí lídr soutěže se po počátečním oťukávání snažil soupeře zatlačit a obránce Novák ve 4. minutě trefil tyč Hoviho branky. Jinak diváci v úvodní dvacetiminutovce zajímavou akci neviděli, neujala se ani jedna ze čtyř přesilovek.

I po přestávce pokračoval stejný scénář. Vsetín ve čtyřech bránil červenou čáru, Slavia se snažila obranný val překonat. Povedlo se to Radku Dudovi ve 28. minutě. Domica v brejku posunul na Dudu, který přesným švihem k bližší tyči otevřel skóre.

Vlasák dorazil střelu Bednáře

Pojistku přidali domácí ve 39. minutě, kdy potrestali faul Duby. Druhá přesilovková formace Slavie zamkla Vsetín před brankářem Hovim a po střele Bednáře dorážel do prázdné branky Tomáš Vlasák.

Vsetín byl v ofenzívě v průběhu celého zápasu téměř neškodný, výjimkou byla pohledná individuální akce Valčáka, kterou zneškodnil včasným rozklekem Hronek.

Slavia nepřipustila komplikace a v poklidu si pohlídala vítězství. Na čele tabulky má osmibodový náskok na Znojmo, Vsetín je se třemi body poslední.

Slavia Praha - Vsetínská hokejová 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Duda (Domica, Beránek), 39. Vlasák (Bednář). Rozhodčí: Polák, Dřinovský, Klein. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2765.
Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vsetín: Hovi - Kučný, Spitzer, Hrabal, Nedbálek, Horák, Zapletal, Lamberg, Chmelíř - Dubec, Steiner, Duba - Květoň, Stantien, O. Hruška - Gorev, R. Hruška, Demel - Valčák, Bacul, Korotvička. Trenér: Kopřiva.