Turek vychytal nulu a České Budějovice porazily Kladno 3:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic porazili v pátečním utkání extraligy Kladno 3:0 a posunuli se právě před Rabat na čtvrté místo v tabulce. V dresu Jihočechů si připsal první čisté konto v sezoně brankář Roman Turek. Dvěma góly přispěl k výhře útočník Kamil Brabenec.

Ve velké pohodě hrající domácí i bez pěti zraněných hráčů zvítězili zaslouženě a přehoupli se přes svého včerejšího soupeře na čtvrté místo v tabulce. S uzdraveným brankářem Turkem za zády vyhráli Jihočeši i třetí zápas, zkušený gólman si připsal první čisté konto sezóny.

Brabenec nejdříve zachytil puk vyhozený Špeldou a nekompromisně prostřelil Orcta. Potom mu v oslabení přichystali puk výtečně forčekující Sailer s Bělohlavem. Brabenec se odvděčil ranou pod horní tyčku branky Orcta. Třetí gól vítězů přidal výtečně hrající obránce Harant. Zblízka přehodil Orcta, který nezachytil odražený kotouč po střele Gřegořka od modré. Třetí třetina se dohrávala už z povinnosti.

Milan Kubka, asistent trenéra domácích: "Bylo zřejmé, že kdo dá první gól, bude v psychické výhodě. Nám se ho podařilo vstřelit."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Co jsme si vypracovali, to nám pochytal výborný Turek. Rozhodly dvě branky v rychlém sledu v úvodu druhé třetiny."

České Budějovice - Rabat Kladno 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Brabenec, 24. Brabenec (Bělohlav), 25. Harant (Gřegořek, Hübl). Rozhodčí: Nečas - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4600.
České Budějovice: Turek - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha - Bělohlav, Hübl, Sailer - M. Hudec, Kopecký, Brabenec - M. Hanzal, Vak, Kotrla - L. Květoň, J. Hanzal, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda (41. Hořava), V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Hluchý - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Látal - od 41. navíc Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.