Slavia v hokejové extralize uniká pronásledovatelům

Hokejisté pražské Slavie unikají svým soupeřům v tabulce hokejové extraligy. Pražský celek má po čtvrteční výhře 2:0 nad Vsetínem na čele nejvyšší domácí soutěže sedmibodový náskok. Druhé Znojmo v pátek jen remizovalo se Zlínem, který je třetí. Nedařilo se silným celkům, mistrovské Pardubice prohrály v Karlových Varech, Sparta v Litvínově.

Remízou 1:1 skončil v jihomoravském derby mezi Znojmem a Zlínem souboj o druhé místo v tabulce hokejové extraligy, které si tak udrželi domácí Orli. Zlín vedl od 31. minuty brankou, kterou vstřelil v oslabení Rachůnek. Znojmo, které už v deseti zápasech po sobě neprohrálo, srovnalo sedm minut před koncem, gól dal Jareš.

Hokejisté Českých Budějovic porazili v dnešním utkání extraligy Kladno 3:0 a posunuli se právě před Rabat na čtvrté místo v tabulce. V dresu Jihočechů si připsal první čisté konto v sezoně brankář Roman Turek. Dvěma góly přispěl k výhře útočník Kamil Brabenec.

Třinec se po pěti porážkách za sebou dočkal bodové zisku, když v dnešním utkání remizoval s Libercem 2:2. Všechny čtyři branky padly ve druhé třetině. Třinec vedl díky dvěma využitým přesilovým hrám 2:0, ale náskok rychle ztratil.

Málek odmítl snášet pustošení

Kolaps v defenzívě přivodil hokejistům Plzně těžkou porážku 1:6 ve Vítkovicích. Domácí se přes bezbranného soupeře přehnali v dnešním utkání jako velká voda: utkání ve svůj prospěch zlomili dvěma rychlými góly už v první třetině. Při střeleckém pustošení plzeňské svatyně, které od 36. minuty odmítl dále snášet gólman Málek, vynikly všechny čtyři formace.

Hokejisté Karlových Varů zdolali v pátečním extraligovém utkání mistrovské Pardubice 4:2 a vyhráli již počtvrté za sebou. Energii pomohly k dalšímu tříbodovému zisku tři branky v přesilových hrách. Všechny čtyři góly domácích vstřelili obránci, přičemž Josef Řezníček skóroval dvakrát.

Litvínov porazil pražskou Spartu a na předposledním místě tabulky odskočili poslednímu Vsetínu na rozdíl sedmi bodů. Vítězný gól Chemopetrolu vstřelil v 58. minutě Punčochář.