Karlovy Vary vyhrály počtvrté za sebou, zdolaly Pardubice 4:2

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů zdolali v pátečním extraligovém utkání mistrovské Pardubice 4:2 a vyhráli již počtvrté za sebou. Energii pomohly k dalšímu tříbodovému zisku tři branky v přesilových hrách. Všechny čtyři góly domácích vstřelili obránci, přičemž Josef Řezníček skóroval dvakrát.

V pardubické brance nastoupil při Lašákově absenci poprvé od začátku utkání osmnáctiletý Růžička, který dochytal téměř polovinu utkání ve Zlíně bez inkasovaného gólu. Jako první v dnešním duelu vážněji zasahoval karlovarský gólman Mensatora, jehož pozornost vyzkoušel v třetí minutě Cetkovský. Vzápětí už Mensator kapitulovat, když druhá útočná řada předvedla pohlednou akci, kterou zakončil Rolínek.

Na druhé straně vypálil Dvořák, ale gólman Růžička byl na místě. Nepřekvapil ho ani Pavelek. V osmé minutě ujel v oslabení domácí obraně Hlinka, ale Mensator jeho samostatnou akci zmařil. V desáté minutě se poblíž pardubické branky prosadil Milan Procházka, který našel Řezníčka a ten zamířil neomylně. Karlovy Vary zůstávaly při chuti. Pech však vystřelil vedle, nepřesný byl i Hurtajův bekhend a v 19. minutě vypracoval Skuhravý vynikající příležitost Bednaříkovi, ale ten ranou z první o kousek minul.

Druhá třetina začala rovněž ve strhujícím tempu. Ve 25. minutě domácí Řezníček zazvonil o tyčku pardubické branky a na opačné straně vzápětí Mensator skvěle zareagoval po Mikeskově nebezpečné střele. Po Koukalově vyloučení za hru vysokou holí měly Karlovy Vary 46 vteřin trvající výhodu přesilovky pěti proti třem a využili ji šest vteřin před vypršením. Růžičku překonal ranou od modré čáry Ptáček.

Domácím euforie vydržela i nadále, ovšem bruslařsky perfektní Pardubice odolávali. Ve 30. minutě Mensator úspěšně zasáhl proti Lubinově střele a v následné přesilovce Pardubice domácí mužstvo zamkly, ale Mensator se překonával. Po skončení přesilovky byl domácí gólman na místě i po Hlinkově střele. Ve 36. minutě měl Růžičky štěstí po Kumstátově střele, ale ještě v téže minutě se prodral přes Řezníčka Rolínek a vyrovnal.

Ve závěrečně třetině tempo neustávalo a Karlovy Vary tentokrát beze zbytku naplňovaly úsloví, že se soupeřem roste výkon. Ve 45. minutě využili podruhé přesilovku, když se od modré čáry tentokrát trefil obránce Duben. Východočeši znervózněli a v 51. minutě dostal Tvrdík trest pět minut a do konce utkání. Potom měli domácí možnost dvouminutové přesilovky pěti proti třem, kterou 17 vteřin před jejím skončením zužitkoval Řezníček.

Energie Karlovy Vary - Moeller Pardubice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. J. Řezníček (Milan Procházka, Bednařík), 28. Ptáček (J. Řezníček, Alinč), 45. Duben (Kumstát, Skuhravý), 55. J. Řezníček (Ptáček, Košťál) - 4. Rolínek (Mikeska), 36. Rolínek (Kolář). Rozhodčí: Smeták - Čech, Chytil. Vyloučení: 3:7, navíc Snopek, Mikeska oba 10 min., Tvrdík (všichni Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 3450.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Němec - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Pardubice: M. Růžička - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner - Mrázek, Klouda, Hlinka - Kolář, Mikeska, Rolínek - Tvrdík, Koukal, Lubina - Cetkovský, Šeda, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.