Duel nejhorších zvládl lépe Litvínov

VSETÍN

Výhrou Litvínova na ledě Vsetína skončil v neděli souboj dvou nejhorších týmů v 15. kole hokejové extraligy. Vítěznou trefu Chemiků zaznamenal už v 18. minutě Daniel Branda. Valachům nepomohly k premiérovému zisku tří bodů v soutěži ani dvě posily ze Zlína, brankář Martin Altrichter a útočník Martin Jenáček.

Na lavičce šestinásobného mistra stál opět osamocený trenér Břetislav Kopřiva. Dlouho by to však už trvat nemělo, tým jako hlavní kouč podle všeho převezme slovenský odborník Dušan Gregor.

Zatímco domácí nastoupili se čtyřmi kompletními formacemi, Chemici začali se třemi útoky. A hned ve třetí minutě se ujali vedení. Zadina uvolnil Gýnu, který se vymetl pravý horní roh.

Za pár okamžiků putoval na lavici hanby Zadina. Přesilovku sice Valaši nevyužili, ale dvě vteřiny po jejím vypršení se už radovali. Jenáček našel najetého Goreva, který našel skulinu pod Fialovou vyrážečkou.

Skóre mohl otočit domácí Ivan, jeho bekhend ale litvínovský gólman tentokrát zlikvidoval. Do kabin šli s jednobrankovým náskokem hosté, kteří potrestali vyloučení Hrušky. Moravovu ránu od modré sice Altrichter vyrazil, ale jen před dvojici Benda, Branda.

Pojistit mohl přidat v 27. minutě Balázs, vsetínský brankář však jeho střelu ze dvou metrů vyrazil pravým betonem. Srovnat mohl Radim Hruška, dorážku centra domácí mládežnické řady však Fiala zlikvidoval. Poté musel předvést své umění opět Altrichter, jenže Kubinčák, Punčochář ani Bakus na něj nevyzráli a tak se diváci v prostřední části gólu nedočkali.

Zvláště když domácí sehráli v jejím závěru hodně nepovedenou přesilovku. O poznání lépe si Vsetínští, kteří stáhli v závěrečné třetině sestavu na tři útoky, počínali při početní výhodě na přelomu 46. minuty, vyrovnání se však nedočkali. Velkou příležitost po jejím skončení spálil Radim Hruška a ani další vyloučení hostů Valaši nepotrestali. Prodloužení měl na holi Jenáček, ale sám před Fialou selhal stejně jako vzápětí dorážející Demel.

Vsetínská hokejová - Chemopetrol Litvínov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Gorev (Jenáček, Chmelíř) - 3. Gýna (Zadina), 18. Branda (Morava, Ťupa). Rozhodčí: Hodek - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2410.
Vsetín: Altrichter - Kučný, Hrabal, Spitzer, Zapletal, Horák, Chmelíř, Nedbálek, Lamberg - Dubec, Stantien, Demel - Květoň, R. Hruška, O. Hruška - Valčák, Ivan, Přeučil - Gorev, Bacul, Jenáček. Trenér: Kopřiva.
Litvínov: R. Fiala - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Bakus, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.