Vítkovice doma opět vyhrály, porazily mistra

OSTRAVA

Už potřetí za sebou dokázali využít hokejisté Vítkovic výhodu domácího prostředí a po vynikajícím výkonu porazili v neděli mistrovské Pardubice 5:1. Poslední dvě výhry na vlastním ledě viditelně ostravskému týmu pomohly. Vítkovičtí hráli sebevědomě, v pohodě a především využívali šance.

Už ve třetí minutě poslal Kropáč do rychlého protiútoku juniora Káňu, který blafákem otevřel skóre. O chvíli později měli domácí minutovou výhodu pěti proti třem. Na trestné lavici seděli Mudroch s Rolínkem a vítkovický druhý útok trojici bránících hráčů dokonale vyšachoval. Šimíčkovu přihrávku poslal podruhé za Hylákova záda Jurečka.

Hosté, kterým opět chyběl zraněný gólman Lašák a nemocný útočník Čaloun, byli začátkem zápasu zaskočeni. I oni měli více než minutu výhodu dvojnásobné početní převahy, ovšem Pince v brance domácích nepřekonali. Skvělý vítkovický brankář podržel svůj tým při několika šancích, tu největší Kloudovu musel vyhodnotit rozhodčí Husička až s kolegou u videa.

V polovině zápasu domácí využili další přesilovku. Mikeskův faul potrestal Irgl a zaplněné tribuny spokojeně tleskaly. Domácí kráčeli vstříc dalšímu vítězství také proto, že Východočeši nedokázali potrestat žádný z šesti faulů. Teprve až ve 45. minutě prostřelil jinak skvělého Pince Mudroch a vykřesal pro hosty alespoň jiskřičku naděje.

V pohodě hrající Ostravané však žádný zvrat nedopustili. Nezačali úzkostlivě bránit dvoubrankové vedení, ale naopak se stále vrhali do nebezpečných protiútoků. Po ukázkové kombinaci čtvrtého útoku překonal Hyláka obránce Dresler. Zasloužené vítězství Vítkovic pak podtrhl třetím gólem v přesilovce další obránce Kuboš. Tým kouče Vůjtka tak neprohrál ani v osmém letošním domácím zápase.

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Káňa (Kropáč, Philipp), 8. Hubáček (Šimíček, Jasečko), 30. Irgl (Jasečko), 50. Dresler (Köhler), 58. Kuboš - 45. Mudroch (Lubina). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:4. Využití: 3:0. Diváci: 7140.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Jasečko, Dresler, M. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Káňa, Kropáč, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Pardubice: Hylák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Linhart, Mudroch, Vágner - Mrázek, Klouda, M. Hlinka - Kolář, Mikeska, Rolínek - Korhoň, Koukal, Lubina - Cetkovský, Šeda, J. Procházka. Trenéři: V. Martinec a Šejba.