Neporazitelnost Slavie ukončilo až Kladno

KLADNO

Série Slavie skončila. Až v patnáctém kole našla extraligového přemožitele, když její jízdu zastavilo v krásném nedělním zápase Kladno. První sice skórovali hosté, ale do vlastní sítě. Bílkovu nahrávku před branku totiž za Fraňka srazil Vondrka a zlostně zlomil hokejku, slávisty ale za půlminutu uklidnil dorážkou Sup.

Zatímco první kladenský gól byl šťastný, další tři doprovázely záblesky geniality domácích hráčů.

První přišel po skvostném pasu Libora Procházky přes celé hřiště na Kallu, druhý přinesl Martin Procházka krásným zakončením do šibenice Fraňkovy branky a nejhezčí akci zápasu předvedl po snížení Žižky domácí útočník Huml, když při akci dvou na jednoho zabrzdil, nechal kolem proletět slávistického beka a naservíroval gólovou přihrávku Hornovi.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Podali jsme nejlepší výkon sezóny, dvě třetiny jsme byli lepší, v poslední části jsme se soustředili na bránění výsledku."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Soupeř podal bojovný výkon, my jsme s výsledkem chtěli udělat aspoň ve třetí třetině, ale nepodařilo se nám to."

Rabat Kladno - Slavia Praha 4:2 (2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Bílek (L. Procházka), 17. Kalla (L. Procházka), 23. Martin Procházka (Patera), 29. Horna (Huml) - 15. Sup (Graňák, Bednář), 26. Žižka (J. Novák). Rozhodčí: Trombík - Tošenojan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3642.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, P. Hořava, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kalla - Horna, Huml, Tlustý - Látal, M. Havel, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Sup, Sobotka, Bednář - D. Hruška, Dlouhý, Vlasák - L. Havel, Vondrka, Červenka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.