Sparta prohrála počtvrté v řadě, tentokrát se Zlínem

Hokejisté pražské Sparty prohráli v předehrávce 36. kola Tipsport extraligy na vlastním ledě se Zlínem 1:3. Domácí prohrávali už po první třetině 0:3, ve druhé části dokázal snížit Sivek, další hráči už na brankáře Zlína Igora Murína vyzrát nedokázali. Sparta prohrála už počtvrté v řadě a budoucnost trenéra Jaromíra Šindela je hodně nejistá.

Ilustrační foto.

K zlepšení herního projevu jeho svěřenců nevedlo ani naprosté přeházení všech útočných řad. Havelka například nastoupil v elitní formaci vedle Tona s Markem a Chabadu a Kratěnu doplnil na křídle junior M. Růžička.

Sparťané znovu vyhořeli hned v první třetině. Už ve 23. sekundě Hamrlík z Leškovy přihrávky prostřelil Schwarze, další chybu obrany trestal Melenovský. Když se minutu a půl před koncem úvodního dějství trefil od modré i Nosek, z prořídlého hlediště zněl na adresu domácích pískot.

Spartu trochu zvedla až Sivkem využitá přesilovka, jenže proti propracované defenzívě hostů jí scházel nápad i rychlost. Na ledě se dost jiskřilo, ale Zlín hrál trpělivě a přitom dostatečně urputně. Pražané si tak kromě Havelkovy střely do tyčky výraznější gólovou příležitost nevytvořili.

Sparta má nejvyšší rozpočet v soutěži, ale bídné výkony a mizerné výsledky ji v současnosti srazily mimo osmičku pro play-off. "Trenér má důvěru vedení klubu, ale musí s týmem rychle něco udělat," tvrdil před zápasem ředitel klubu Luboš Koželuh.

Po dalším nezdaru však naznačil, že situace dozrála k řešení: "Teď musí přijít nějaký impuls, abychom neupadli do hlubší krize. Už v pátek hrajeme na ledě rozjetých Karlových Varů."

Sparta Praha - Hamé Zlín 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Sivek (Toman) - 1. Hamrlík (Kristek, Leška), 11. Melenovský (Okál, Král), 19. Nosek (Okál). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7, navíc Hlavačka (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2552.
Sparta: Schwarz - Černošek, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman, Hlavačka, Bolf (21. Kasík) - O. Kratěna, J. Straka, Štrba - Netík, Vopat, Špaňhel - Ton, Marek, Havelka - M. Růžička, Sivek, Chabada. Trenéři: Šindel, Doležal a Volek.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, R. Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek - Špilár, Záhorovský, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.