Rubriky:

Tipsport extraliga

Vsetín ještě nepropadá panice

18. října 2005 10:33 - VSETÍN

Desetibodová propast dělí ke dnu tabulky přišpendlené hokejisty Vsetína od předposlední příčky. Pozice týmu, čekajícího už patnáct kol na výhru, začíná být kritická.

 

HC Vsetín - Marek Netolička

"Ještě nepropadáme panice. Mladí kluci se z proher rychleji oklepou, ale zase je tu problém, že se nepoučí z chyb. Atmosféra v kabině není blízká rezignaci, cítím chuť bojovat a každý zápas je pro nás novou šancí," říká prozatímní kouč Břetislav Kopřiva, kterého by mohl na střídačce doplnit exkošický trenér Dušan Gregor. "Zatím jde pouze o spekulaci," odmítá to manažer klubu Oldřich Štefl. Ve hře se zdá být i Neliba.

Promarněné šance

Po nedělní porážce s Litvínovem ve Vsetíně litoval hlavně promarněných šancí. "Cítím, že nám soupeři ujíždějí. Máme problémy v obraně, kde hrajou samí mladí, a v útoku jsme zoufalí při zakončení. Nevím, koho jsme tam nahoře urazili, protože to snad ani není možné, jak gólové šance pálíme," štve Kopřivu.

"Nálada i přes další ztrátu není ponurá, kdyby se ale mělo čekání na vítězství protáhnout třeba až do listopadové pauzy, už by to určitě poškodilo psychiku. Hrozí nám, že zapomeneme vyhrávat a sebedůvěra hráčů se zhroutí," uznává Kopřiva vážnost situace. Oporu cítí v doyenovi extraligy. Kapitán Stantien v neděli oslavil 41. narozeniny, ale ke Vsetínu má ohromně pozitivní vztah a ostatní hráče neustále hecuje. "Takové srdcaře potřebujeme," míní Kopřiva, jehož ale mrzí zranění zkušených obránců Lužy a Bauera i problémy kanonýra Janků, který nemůže hrát kvůli bolestem zad.

Pomohou posily ze Zlína?

Mužstvu mají pomoci dvě posily z Hamé. "Musíme občas vyhrát, aby do Vánoc nebylo jasno o naší účasti v baráži," doplňuje přestoupivší útočník Martin Jenáček, jenž hned při premiérovém utkání s Litvínovem přihrál na gól.

Po sedmi zlínských letech by v sousedním Vsetíně rád navázal na působení staršího bratra Luboše, jenž se tam podílel v roce 1995 na titulu. "Jezdili jsme se na něj dívat s rodiči, nyní přijel za mnou zase on." Brankář Martin Altrichter přišel do Vsetína na měsíční hostování výměnou za Plška: "Jsem rád, že mohu pravidelně chytat, mužstvo ale potřebuje nutně začít sbírat body."

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..