Rubriky:

Tipsport extraliga

Nájezdům téměř odzvonilo, od pátého zápasu se play off v extralize bude hrát do rozhodnutí

21. května 2015 16:50 - Praha

V hokejové extralize se rapidně sníží počet utkání play off, které mohou rozhodnout samostatné nájezdy. Kluby na valné hromadě přijaly změnu spočívající v tom, že už příští rok se od pátého zápasu každé série se při nerozhodném stavu po 60 minutách bude utkání prodlužovat až do rozhodnutí. Tedy bude se hrát tak dlouho, dokud nepadne gól.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Důvodem změny je, aby o postupujícím celku (s výjimkou případu, kdy jeden klub vyhraje tři úvodní zápasy) rozhodoval vždy přímý souboj obou týmů na ledě a ne loterie dovedností. Dosud platilo pravidlo zápasu hraného až do rozhodnutí teprve při rozhodujícím sedmém utkání.

V souvislosti s prováděním nájezdů se od nové sezóny 2015/16 budou nájezdy provádět na obě branky, nikoli na jednu jako dosud. Systém předkola play off pro sedmý až desátým tým základní části i dodržení sestupu pro dva nejhorší celky ze čtyřčlenné baráže zůstává zachován, i když na valné hromadě byly diskutovány varianty přímého postupu a sestupu.

Od nové sezóny bude platit i pravidlo navržené Spartou, že klub může v utkání nasadit šest cizinců, ovšem počet licencí pro cizince není omezen. To umožní klubům doplnit kádr a vyzkoušet více hráčů, aniž by ohrozily dosud platnou kvótu licencí.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..