Slavia se vrátila na vítěznou vlnu

Nedělní přerušení vítězné série v Kladně nenechalo na hokejistech Slavia žádnou stopu, naopak hosté si ze svého třetího výletu na soupeřův let v řadě nevezou do Pardubic ani bod. V prestižní bitvě si ve středu domácí před rekordní návštěvou sezóny v Sazka Aréně připsali jasné vítězství.

Hosté sice začali odvážně, nicméně Kántorova chyba v rozehrávce a následná Dudova dorážka rozradostnily domácí tým.

Zřejmě klíčové okamžiky utkání rámovaly první přestávku. Krátce před sirénou ujel v oslabení Kolář, ale v rychlosti Fraňkovi nestihl udělat kličku. Když uběhlo 36 vteřin ze druhé třetiny, napálil Hruška zblízka puk pod Hylákovo břevno a krátce poté ještě orazítkoval tyč.

Po Novákově zvýšení už to s hosty vypadalo hodně zle, ale naději do třetí třetiny jim dal šťastný gól Havíře, jenž tělem dotlačil puk za Fraňka. Jenže pak se chopil iniciativy znovuzrozený střelec Sup a dvěma góly pojistil domácím vítězství.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "V kvalitním zápase jsme měli pomalejší rozjezd, ale pak už jsme podali výborný výkon se skvělým nasazením."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Utkání bylo pohledné a dramatické, soupeř nám ukázal, jak se využívají hrubé chyby, kterých jsme udělali dost."

Slavia Praha - Moeller Pardubice 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Duda (Beránek), 21. D. Hruška (Beránek, Duda), 26. J. Novák (Divíšek, Sup), 46. Sup (Divíšek), 54. Sup - 42. Havíř (Koukal). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 11.267.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Vondrka. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner - Mrázek, M. Hlinka, Kolář - Čaloun, Mikeska, Rolínek - Cetkovský, Koukal, Lubina - Havíra, Klouda, Korhoň. Trenéři: V. Martinec a Šejba.