Vítkovice uhájily domácí neporazitelnost i proti Zlínu

Ostravská ČEZ Aréna se mění v nedobytnou tvrz. Hokejisté Vítkovic po pardubickém držiteli titulu dostali na kolena i vicemistra ze Zlína a stále je zdobí domácí neporazitelnost. Vzrušující bitvu rozhodl druhý gól Stanislava Hudce, kterým byl domácím připsán kuriozně až po přestávkové kontrole s patnáctiminutovým odstupem. Hosté doplatili na horší útočnou fázi.

Hamé se dlouho bránilo úspěšně. Vítkovice se snažily na Murína střílet z každé pozice, přesto gól daly až ve druhé části, kdy už myslel na ofenzívu více i Zlín. Přesilovku využil Jurečka a druhý gól přidal 20 s před sirénou Hudec, který se však společně s fanoušky dozvěděl, že hostující brankář chytil puk za čárou, až po skončení druhé přestávky.

Vítkovice prověřovaly Murína důkladněji, jenže hosté po brejku z první vyložené šance snížili, když po akci Lešky zamířil přesně k tyčce Mokrejš. I dál ovšem byli nebezpečnější domácí a Štefanka bombou napálil horní tyčku. Zlínští se dostali do náporu až v závěru, ovšem ani 17 s trvající power-play jim body nevynesla.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Je složité vyhrát v tak hezkém utkání na gól a ještě těžší, když jednu z branek dostaneme o přestávce."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Hrál se výborný hokej, fantastičtí byli fanoušci a my podali obětavý, skvělý výkon."

Vítkovice Steel - Hamé Zlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Jurečka (R. Procházka, I. Padělek), 40. Hudec (J. Štefanka) - 43. Mokrejš (Leška). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 8129.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, R. Polák, Dresler, Jurečka - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Kropáč, Šimíček (21. Gulaši), Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Hulva, Káňa, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Kovář, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Záhorovský, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.