Budějovice připravil o výhru 37 sekund před koncem Andrašovský

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic si s Plzní vypracovali dvoubrankový náskok, ale ani vedení 3:2 v poslední minutě jim na tři body nestačilo. Jejich obrana si totiž vůbec nevěděla rady s Dušanem Andrašovským, který 37 vteřin před koncem završil svůj hattrick a vyrovnal na konečných 3:3. Budějovice zažily nejvyšší návštěvu v dosavadním průběhu extraligy, nervózní souboj domácího týmu se Západočechy ale přítomné diváky příliš nadchnout nemohl.

Po malé slavnosti, při níž domácí útočník Kotrla přijímal gratulace ke čtyř stům odehraným extraligovým zápasům, se jen stačily prostřídat všechny nasazené pětky a hostující Andrašovský při druhém pobytu na ledě otevřel skóre. Na jeho ránu z voleje nestačil brankář Turek zareagovat. Poté však hosté pykali za svou nedisciplinovanost. K Výbornému přisedl na trestnou lavici Štěpánek a Jihočeši měli v tu chvíli před sebou 111 sekund přesilovky pět na tři.

Svoji výhodu náležitě zužitkovali. Po ukázkovém ťukesu nejprve vyrovnal Sailer, bleskový průnik z levého křídla nechytatelnou střelou zakončil Brabenec. Oba góly dělilo 18 vteřin.

Spíše bojovnost, než krása

V prostředním dějství začala jednoznačně převažovat bojovnost nad hokejovou krásou a s přibývajícími tvrdými zákroky hostujících hráčů, které zůstávaly nepotrestány, se přenášela nervozita také do hlediště. Jednu z mála šancí měl budějovický Sailer a po něm obránce Vydarený, který se probil před Málkovu klec, ale jeho střelu zblokoval jeden z plzeňských zadáků.

Pak jeli hostující útočníci Zelenka s Moravcem dva na jednoho, prvně jmenovaný však v rozhodující chvíli upadl. Naopak Málka překvapili bleskovou akcí Sailer s Hüblem a bylo to 3:1. Od konce druhé třetiny hráli hosté necelé dvě minuty v pěti proti třem, ale gól vytěžili až proti kompletnímu soupeři. Ve 42. minutě se podruhé v utkání zblízka trefil Andrašovský.

Andrašovský při power play srovnal

O vyrovnání se poté v nájezdu pokoušel Kracík, byl však zezadu tísněn. Málkovu pozornost prověřil Sailer, Moravcovu šanci na protější straně zlikvidoval Turek. Necelé dvě minuty před sirénou mohl potvrdit výsledek Kopecký, nakonec však hosté nasadili power play a dokázali vyrovnat, když svůj hattrick završil Andrašovský.

V prodloužení střílel nebezpečně Kotrla, tvrdou ránu od modré vypálil plzeňský Nedoma. Na Turkových betonech ztroskotaly pokusy Moravce i Vorla, čtvrtý gól už nepřidal ani Andrašovský.

HC České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 3:3 po prodl. (2:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Sailer (Hübl, Kutlák), 13. Brabenec (Kopecký), 36. Hübl (Sailer, Bělohlav) - 5. Andrašovský (Kracík), 42. Andrašovský (D. Moravec, Kracík), 60. Andrašovský (D. Moravec). Rozhodčí: Blecha - Škach, Machálek. Vyloučení: 3:5, navíc Štěpánek (Plzeň) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5497.
Budějovice: Turek - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha - Bělohlav, Hübl, Sailer - Hudec, Kopecký, Brabenec - Veselý, Vak, Kotrla - M. Hanzal, Krátoška, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Nedoma, Štěpánek, Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Kocák, Kepl, Vorel. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.