Pardubice vyhrály v Litvínově a posunuly se do osmičky

PRAHA-tv

Hokejisté Litvínova prohráli v dohrávaném utkání 16. kola Tipsport extraligy na vlastním ledě s Pardubicemi 1:2. Všechny branky padly už v první třetině, vítězný gól vstřelil ve 20. minutě hostující Korhoň po teči Čáslavovy střely. Pardubice se posunuli na osmé místo tabulky, Severočeši zůstali předposlední.

Ze zápasu neuběhly ani tři minuty a domácí prohrávali. Snopek našel skvělou křížnou přihrávkou od modré před brankou Mrázka a ten se před brankářem Fialou nemýlil. Litvínov bojoval o vyrovnání, ale pokusy Brandy ani Gýny při přesilovce k úspěchu nevedly. Naopak mohl ještě inkasovat, ale Koukal po krásné zadovce Lubiny Fialu nepřekonal.

K náporu se tak dostali opět domácí a při úniku dvojice Balász, Benda trefil druhý jmenovaný přesně mezeru mezi betonem a vyrážečkou Hyláka. Do šaten však přece jen odcházeli šťastnější pardubičtí hokejisté. V poslední minutě první třetiny pálil od modré Čáslava a před brankou šikovně puk tečoval Korhoň za bezmocného Fialu.

Švédský sudí další góly nepřipustil

Ve druhé části hry měly oba celky několik slibných šancí, ale ruce zvedali nad hlavu pouze hokejisté Pardubic. Jak se ale ukázalo, tak se ve 33. minutě radovali předčasně. Švédský rozhodčí Winerbourg prozkoumal videozáznam a poznal, že puk vystřelený Rolínkem se odrazil od spojnice tyčky a břevna, tudíž za brankovou čarou neskončil.

Podruhé zarmoutil sudí Východočechy na začátku třetí třetiny. Tentokrát sice jeden z pardubických útočníků dokázal dostat puk za Fialova záda, ale rozhodčí jej správně neuznal pro úmyslné kopnutí. Minutu před koncem utkání Litvínov odvolal brankáře, ale vyrovnat už nedokázal.

Chemopetrol Litvínov - Moeller Pardubice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:  11. Benda (Balázs) - 4. Mrázek (Snopek), 20. Korhoň (Čáslava, Novotný). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:5, navíc Zadina (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2310.
Litvínov: R. Fiala - Gýna, Poživil, Punčochář, Morava, Skuhrovec, Pojkar, Ťupa - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Petružálek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, M. Hlinka, Kolář - Čaloun, Korhoň, Rolínek - Cetkovský, Koukal, Lubina - Havíra, Klouda. Trenéři: V. Martinec a Šejba.