Třinec se pod novým trenérem výhry nedočkal

Domácí premiéra se novému trenéru Třince Juříkovi nevyvedla podle představ. Dvanáctí Oceláři udrželi po remíze Litvínov, který bojoval o den dřív s Pardubicemi, pod sebou na předposledním místě tabulky, jenže na tříbodový zisk ze svého ledu čekají už pět duelů.

Oceláři, pozvbuzeni vsetínským ukončeném série utkání bez výhry, toužili uspět i doma a tlačili se do útoku. Hosté odolávali díky Fialovi, který vychytal Pletku a Polanského, poté ubránili i 50 s trvající oslabení tří proti pěti, ale v končící početní výhodě jednoho muže na ledě se ujala tvrdá rána Hunkese.

Průměrný zápas s řadou chyb neoplýval šancemi. Střelecky aktivnější byli domácí, jenže bez efektu. Až ve třetí části na Biegla vyzrál Kubinčák a to ještě třinecký gólman vychytal Petružálka a Reichla. Možnosti měli také domácí, přesto došlo na nudné prodloužení, v němž už hlavně nikdo nechtěl inkasovat.

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Chtěli jsme brzy rozhodnout, ale soupeř byl hodně silný. Důležité bylo neprohrát."

Marek Sýkora, trenér Litvínova: "Šli jsme na led přímo z autobusu a měli v nohách těžký zápas, proto tým zaslouží pochvalu."

Oceláři Třinec - Chemopetrol Litvínov 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Hunkes (Kudrna, Peterek) - 46. Kubinčák (Reichel, Zadina). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 10:12, navíc Kudrna (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4134.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Jurdič, Kroupa - Paroulek, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Hašek - Martynek, Polanský, Pištek - od 43. navíc Vítek, Petrakov, Tomas. Trenéři: Juřík, Marek a Mach.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Gýna, Pojkar, Skuhrovec, Punčochář, Morava, Ťupa - Zadina, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Balázs, Petružálek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.