Znojmo ztratilo potřetí za sebou doma body

ZNOJMO

V souboji o druhé místo extraligové tabulky remizovali hokejisté Znojma s Vítkovicemi 1:1. Vítkovice vedly hned od úvodu zápasu po brance obránce Petra Kuboše, Znojmo vyrovnalo v úvodu druhé třetiny po trefě beka Jiřího Heše. V posledních třech zápasech na domácím ledě Znojmo získalo pouhé tři body. Druhou pozici si tak udržely Vítkovice.

I když domácí Orli začali útočně, už po necelých čtyřech minutách inkasovali první branku. Po Hubáčkově přihrávce překonal Trvaje, jenž měl zakrytý výhled, střelou od modré čáry obránce Kuboš. Úspěch povzbudil vítkovické hokejisty, kteří důraznou nátlakovou hrou nenechávali soupeři příliš času na rozehrání. Znojmo působilo v první třetině poněkud bezradně, soupeř jej přehrával rychlejším bruslením a také snahou o zakončení každé akce střelou. Tlak Vítkovic se už výsledkově neprojevil, pouze v 11. minutě trefil Kropáč tyč.

Od druhé třetiny Znojmo změnilo svůj herní projev, pokoušelo se také o nátlakový hokej. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Ve 22. minutě tvrdou od modré čáry našel skulinu mezi obránci Vítkovic a brankářem Pincem znojemský obránce Heš. Tým Orlů zvýšil obrátky, jednoduchými akcemi z vlastní třetiny se dostával už častěji k zakončení.

Jedinou překážkou byl i pro zkušené znojemské útočníky brankář Pinc, který kryl ve 24. minutě Dopitův sólový nájezd. Stejným způsobem si brankář Vítkovic poradil i s Pucherem, jenž se probojoval mezi zadáky soupeře ve 35. minutě do výhodně pozice, ale bekhendem Pince také nepřekonal. V rychlém tempu měly oba týmy pouze problémy s přesilovými hrami.

Oboustranně rychlý hokej gradoval v závěrečné třetině, v níž se ale nepodařilo ani Vítkovicím, ani domácímu Znojmu vstřelit rozhodující branku. Orlům se naskytla přesilovka při Padělkově vyloučení, v níž ale tlak nedokázali zúročit přesnou koncovkou. Minutu před koncem mohl rozhodnout Krenželok, jehož střelu z bezprostřední blízkosti brankář Trvaj kryl.

V nastavení se naskytla Znojmu ideální příležitost rozhodnout utkání po Jurečkově vyloučení. Ve dvouminutové přesilovce čtyř proti třem ale hráli domácí hokejisté nervózně a chaoticky a v početní výhodě pořádně neohrozili brankáře Pince. Po Jurečkově návratu na led už Vítkovice remízu udržely.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Heš (Plášek, Němeček) - 4. Kuboš (Hubáček). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4500.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Mojžíš, Čakajík, Varakas, Heš, Jareš, Šmach - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Ondřej - Beroun, Tatarčík, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, R. Polák, Dresler, Jurečka - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Kropáč, Hubáček, Gulaši - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Hulva, Káňa, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.