Hokejisté Litvínova přehráli Plzeň, i díky Fialově "nule"

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova porazili v 18. extraligovém kole Plzeň 4:0 a připsali si tak na své konto teprve čtvrté tříbodové vítězství v letošní sezoně. Velkou zásluhu na tom měl i juniorský brankář Radek Fiala, který premiérově v nejvyšší soutěži udržel čisté konto.

Plzeňští střelci si vylámali zuby na litvínovském brankáři R. Fialovi, který poprvé udržel čisté konto. Jeho spoluhráči se čtyřmi trefami postarali o čtvrté vítězství Chemopetrolu v sezóně.

Už po necelých šesti minutách Kubinčák překvapil Málka. A po pauze se Severočeši dočkali další odměny za útočné snažení v podobě gólu Skleničky. Plzni nepomohla ke skórování ani 24 sekund trvající početní výhoda pěti proti třem.

Závěrečné dějství vyznělo jasně ve prospěch Litvínova. Zadinovu střelu zastavila tyčka, poté ještě Málek zneškodnil Bendovo sólo, ale vzápětí se krásnou ranou prosadil Branda. Pojistku na zaslouženou výhru pak přidal navrátilec ze zámoří Petružálek.

Za hosty, kteří vyšli podruhé po sobě střelecky naprázdno, si v závěru zahrál i Japonec Sakata.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Jsem rád, že jsme zvládli třetí zápas ve čtyřech dnech. Rozhodl nástup do poslední třetiny. Na brankách se podílely všechny čtyři útočné řady."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Chyběl nám důraz v zakončení. Výsledek je krutý, protože jsme dostali jednoduché góly."

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kubinčák, 25. Sklenička (Gombár, Šaffer), 48. Branda, 54. Petružálek (Gýna). Rozhodčí: Kubeš - Český, Kostka. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 2320.
Litvínov: R. Fiala - Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Zadina - Trávníček, Branda, Benda - Prorok, Petružálek, Balázs - Šaffer, Sklenička, Gombár. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Plzeň: Málek - Jindřich, Vobořil, Cartelli, Výborný, Štěpánek, Nedoma, od 49. navíc Trojovský, od 51. navíc Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Vorel - Důras, Jakub Šindel, Adamský, od 41. navíc Kepl, od 51. navíc Sakata. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.