Krenželok zařídil Vítkovicím výhru v Karlových Varech

KARLOVY VARY

Karlovým Varům se hned v úvodu vyplatila výrazně ofenzivně taktika, když už ve druhé minutě využil pěknou spolupráci s Řezníčkem Jan Alinč.

Rychlé vedení dodalo domácím další elán, který je neopustil ani po vyrovnání z hole nepokrytého Štefanky. Hned z protiútoku dokončil Košťál individuální akci Skuhravého. Jenže Vítkovičtí byli v úterý úžasně efektivní. Srovnat se povedlo Krenželokovi, jehož hokejka byla ve skrumáži nejrychlejší a usměrnila puk za Čechmánkova záda.

Stejnému hráči se polovině utkání podařilo znovu využít nedůslednosti domácí obrany. Moravané se rázem dostali do pohody, praktikovali důraznou defenzivu už ve středním pásmu a bez větších problémů udrželi těsný náskok až do druhé přestávky.

Ve 49. minutě se musel sudí Nečas poradit s videorozhodčím, ale vzhledem k postavení útočícího hráče v brankovišti čtvrtý gól Vítkovic neuznal.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Vítkovice dokázaly, že jsou právem na druhém místě, byli efektivnější. Měli jsme vstřelit více branek."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Naše hra v první třetině nebyla dobrá, byli jsme spokojeni jen se skóre. V závěru zápasu byla hra hodně hektická, ale náskok jsme udrželi."

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Alinč (J. Řezníček), 8. Košťál (Skuhravý) - 8. J. Štefanka (Krenželok), 11. Krenželok (J. Štefanka), 27. Krenželok (Burger, Gulaši). Rozhodčí: Nečas - Kareš, Bláha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3200.
Karlovy Vary: Čechmánek - Duben, Ptáček, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Němec - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Phillip, Jasečko, Hudec, R. Polák, Dresler, Jurečka - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Hubáček, Gulaši - I. Padělek, R.Procházka, Tomášek - Kropáč, Káňa, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.