Sparta otočila zápas s Pardubicemi

Zápas o to, čí herní mizérie je menší. I tak se dala nazvat nedělní návštěva tápajícího mistra v Praze, kde Sparta dokázala vyhrát jen jeden z posledních čtyř zápasů. Díky smršti v závěru dokázali domácí vytěžit ze zdánlivě ztraceného zápasu dva body.

Klasický sparťanský gól posledních zápasů přišel už po šesti minutách. Při přesilovce domácí chybně rozehráli, Čalounovy střely Bříza kryl, ale Mikeskovu dorážku už ne. Po Lubinově zvýšení se hosté stáhli, a tak se dlouho pokračovalo bez gólů a čtyři minuty i bez hlavního rozhodčího, když Hradil musel po úderu holí na šití. Pak ale přišla sparťanská smršť. Čtyři minuty před koncem napálil puk od středového kruhu na bránu Černošek a sám se divil, že skončil za Hylákem. Při závěrečné power-play od modré zamířil přesně Ton a poslal zápas do prodloužení, které rozhodl Marek.

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Chtěli jsme hrát aktivně, vytvořili jsme si dost šancí, ale měli jsme dost smůly, takže nás mrzí, že jsme nezískali tři body." Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Hru jsme dlouho měli pod kontrolou, Spartu nepouštěli do šancí. Pak přišla ztráta koncentrace a ztratili jsme vítězství."

Sparta Praha - Moeller Pardubice 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Černošek (Marek, Nikolov), 60. Ton (Černošek, J. Straka), 65. Marek (Černošek) - 7. Mikeska (Čaloun), 27. Lubina (Kolář). Rozhodčí: Hradil - Kostka, Český. Vyloučení: 4:7, navíc Vopat (Sparta) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4339.
Sparta: Bříza - Toman, Jan Hanzlík, Dobroň, O. Malinský, Černošek, Nikolov - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Špaňhel, Sivek, Vopat - Ton, Marek, Štrba - M. Růžička, Havelka. Trenéři: Šindel, Doležal a Volek.
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, A. Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, Rolínek - Kolář, Vorel, Lubina - Cetkovský, Tvrdík, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.