Vary získaly po skvělém obratu skalp Slavie

V prodloužení završili hokejisté Karlových Varů senzační obrat na ledě lídra tabulky, který se nechal ukolébat dvougólovým vedením z první třetiny a za vypadnutí z tempa těžce pykal. I když úvod úterního zápasu překvapení nenasvědčoval a Slavia vedla po úvodní třetině o dvě branky.

Karlovarský Lukáš Pech (uprostřed) operuje ve slávistické obraně.

Drtinu nejrpve postrčila ke gólu teč karlovarského Pecha, Vlasákovu přesilovkovému navýšení skóre pak pomohl faul gólmana Čechmánka.

Slavia s Růžičkou juniorem na střídačce se ale nechala uspat a krátce po polovině zápasu snížil Hurtaj. Další minelu pražské obrany trestal střelou pod Hronkovu horní tyčku pohotový Selingr.

Až hlasitá domluva kouče Růžičky domácí probrala. 16 vteřin po začátku třetiny díky Dudovi Slavia zase vedla, jenže skvělou tečí srovnal Skuhravý. Při závěrečném tlaku Pražanů Čechmánek hosty několikrát podržel, kapitán Slavie Beránek poté inkasoval trest ve hře a po chybě Kadlece přisoudil druhý bod hostům v nastavení Alinč.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Od druhé třetiny jsme úplně přestali hrát."

Zdeněk Venera, trenér Karlových Varů: "Úvod byl z naší strany zoufalý, ale nakonec jsme mohli mít i tři body."

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 3:4 pp (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Drtina (Divíšek, Sup), 17. Vlasák (Beránek, Kadlec), 41. Duda (Beránek, Tomica) - 32. Hurtaj (J. Řezníček, A. Nedorost), 37. Selingr (Alinč), 50. Skuhravý (Ptáček, Alinč), 64. Alinč. Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:10, navíc Beránek 5 min. a do konce utkání, Duda - Čechmánek 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3252.
Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Dlouhý, Vlasák - L. Havel, Červenka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vary: Čechmánek - Duben, Ptáček, Němec (21. Macholda), J. Řezníček, Krajíček, J. Polák - Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Selingr - Dvořák, Pech, Košťál - Milan Procházka, Bednařík, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.