Budějovice otočily zápas ve Varech

První třetina pátečního utkání Karlových Varů s Českými Budějovicemi by byla z diváckého hlediska zcela zbytečná, pokud by v ní ovšem domácí nevstřelili ze dvou ojedinělých šancí dvě branky.

Úzkostlivá obrana pátečních soupeřů šla stranou až v 11. minutě, kdy v početní výhodě předvedl svůj typický důraz Kumstát. Svou druhou přesilovku hrály Vary ve 13. min. a opět se mohly radovat. Hurtaj překvapivým pohybem u zadního mantinelu oklamal protihráče a vtipnou přihrávkou našel Nedorosta, který si lehce pohrál s bezmocným Cháberou.

Pod vlivem nepříznivého skóre vstoupili hosté do druhé třetiny mnohem aktivněji. Špatně bruslící Západočechy dlouho držel výborný gólman Mensator, jenže rostoucímu tlaku hostí odolat nedokázal. V samém závěru prostřední části se v rozmezí jedné minuty trefili Sailer a Vak a rázem bylo vyrovnáno. Poslední třetina gól nepřinesla a rozuzlení se duel dočkal až 54 s před koncem prodloužení, kdy přesně pálil Hübl.

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale od druhé třetiny byl lepší soupeř a vítězství si zasloužil. Pochvalu zaslouží jen brankář Mensator."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Několik zápasů jsme hráli v improvizované sestavě. Někteří hráči se nám už vrátili a hned to bylo znát. Soupeře jsme od druhé třetiny přehrávali."

Energie Karlovy Vary - České Budějovice 2:3 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Petr Kumstát (Ptáček), 13. A. Nedorost (Petr Kumstát, Hurtaj) - 39. Sailer (Kotaška), 40. Vak (Šimánek, Vydarený), 65. Hübl (Sailer, Harant). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3600.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, Macholda, J. Řezníček, Krajíček, J. Polák - Petr Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Selingr - M. Dvořák, Pech, Košťál - Milan Procházka, Bednařík, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
České Budějovice: Chábera - Kotaška, Gřegořek, Harant, Kutlák, Posmyk, Vydarený - Hudec, Brabenec, Kopecký - Šimánek, Hübl, Sailer - Hřebejk, Krátoška, Kotrla - J. Hanzal, Vak, Veselý. Trenéři: Jandač a Kupka.