Kladno vyhrálo přestřelku v Pardubicích

PARDUBICE

Hokejisté Pardubic se v pátečním utkání s Kladnem rychle dostali do dvougólového vedení. Nejprve skóroval Čaloun po vyhraném buly Rolínka. Ten pak v oslabení vystihl rozehrávku Čecha, a potrestal ji ukázkovým blafákem. Kladno ale ve druhé třetině během 65 vteřin otočilo vývoj zápasu a díky čtyřem brankám probuzeného střelce Kally si výhru nenechalo vzít.

Rabat po rozpačitém začátku vystrčil růžky, v osmé minutě Kalla dorážkou využil početní výhodu. Více příležitostí měli ale nadále Východočeši, kteří v úvodu přestříleli soupeře 14:7.

Ve 23. minutě kanonýr Čaloun si spravil chuť při využití další přesilovky, ale o dvě minuty později Kallův gól odstartoval gólovou smršť Kladna. Zaskočení domácí si vybrali oddechový čas, po němž gólmana Hyláka vystřídal Koutský. Křečovitá snaha Pardubic o vyrovnání plodila chyby, které soupeř dokázal trestat v přesilovkách.

Kalla si nejprve připsal hattrick a brejková akce Procházky  v oslabení znamenala třígólový rozdíl doprovázený bouřlivým pískotem domácích tribun. Třetí gól Čalouna ještě vykřesal šanci, ale domácí ji v poslední části nebyli schopni využít.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Úvod byl dle našich představ. Po třetím gólu jsme se zbytečně hnali do útoku a přestali bránit. Soupeř nás přestřílel."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Začali jsme špatně, ale ve druhé třetině čtyři rychlé góly rozhodly o zápase."

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 5:7 (2:1, 2:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Čaloun (Rolínek), 5. Rolínek, 23. Čaloun (Mudroch), 39. Čaloun (Novotný), 45. Tvrdík (Lubina, Rolínek) - 8. Kalla (Zajíc, Horna), 26. Kalla (Horna, Zajíc), 26. Tlustý (L. Procházka), 27. Gardoň (Martin Procházka), 34. Kalla (Zajíc, Michael Frolík), 38. Martin Procházka (Gardoň, Špelda), 47. Kalla (L. Procházka, Gardoň). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:12, navíc Rolínek - V. Čech oba 10 min. Využití: 3:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 8126.
Pardubice: Hylák (27. Koutský) - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Havíř,Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Tvrdík, M. Hlinka - Čaloun, Rolínek, Lubina - Kolář, Mikeska, Vorel - od 16. min. navíc Cetkovský. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Kladno: Lev - Ševc, Evan, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla. Trenéři: Müller a Tatíček.