Po pěti domácích prohrách se Znojmo radovalo z výhry

ZNOJMO

Po pěti domácích zápasech bez výhry dokázali Znojemští bodovat před svými fandy naplno. O vítězství rozhodli dvěma góly až v závěrečné třetině.

Už po 35 vteřinách otevřel skóre domácí Pucher a Ludvík potom neproměnil ve vlastním oslabení sólo. Další dvě šance Znojma zahodil Erat. Pak už Kladenští nápor soupeře eliminovali a po Bílkově střele až videorozhodčí určil, že puk nepřešel brankovou čáru.

Dvaadvacet vteřin před první pauzou však Horna dělovkou od modré čáry přece jen vyrovnal. Na začátku prostřední části vystihl mladý gólman Kladna Lev blafák Pucherovi, ale domácí kapitán získal vzápětí svému týmu znovu vedení. Po zaváhání znojemské obrany, která nevěnovala pozornost Tlustému, však byl v polovině střetnutí stav 2:2.

Jihomoravané pak zatlačili soupeře do defenzívy, ale gól nedokázali vstřelit ani při přesilovce pět na tři, na níž měli 79 vteřin. Do poslední části vstoupili překvapivě lépe hosté, avšak z brejku strhl vedení na znojemskou stranu Beroun. Pojistku na tři body přidal v početní převaze Ondřej.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Podařilo se nám pohlídat kladenské brejky a v poslední třetině jsme si konečně poradili se soupeřovou defenzívou. Tři body před reprezentační pauzou těší."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Máme velkou marodku, s oslabeným mužstvem jsme nebyli schopni eliminovat útočnou sílu Znojma."

Znojmo - Kladno 4:2
Branky: 1. a 24. Pucher, 47. Beroun, 52. Ondřej - 20. Horna, 28. Tlustý, hlavní rozhodčí Šindler, vyloučení 5:7, využití 1:0, 3650 diváků, třetiny 1:1, 1:1, 2:0.