Sparta v prodloužení zdolala domácí Zlín

Zlín sice v utkání s pražskou Spartou třikrát vedl, ale nakonec se radovali v prodloužení šťastnější Pražané. Úvodní branka padla už ve 25. vteřině z hole Mokrejše, druhý gól domácích přidal Kristek v posledním okamžiku přesilovky.

Mezitím ale hrubku zlínských zadáků trestal nekrytý Netík a podruhé srovnával kapitán Kratěna, který si položil Murína a poslal puk pod břevno jeho svatyně. Ve druhé třetině se trefili domácí Vosátko a pražský kanonýr Ton po nádherných kombinacích a ve 44. minutě Sparta poprvé vedla, když Marek vyhrál přetahovanou o kotouč s Houdkem.

Král se potom postaral o rychlé vyrovnání, jenže v prodloužení dostal Melenovský dvojnásobný trest za hru vysokou holí a Vopat v přesilovce rozhodl o vítězství hostů.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Tentokrát jsme dělali fatální chyby v obraně, kterými jsme nabídli soupeři laciné góly. Mokrejš skončil v nemocnici s vážně zraněným ramenem a bude nám chybět nejmíň tři týdny."

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Jsem velmi spokojen se dvěma body, i když jsme mohli dosáhnout i na tři. Na marodku přibyl Netík s otřesem mozku."

Zlín - Sparta 4:5 po prodloužení
Branky: 1. Mokrejš, 10. Kristek, 25. Vosátko a 48. Král - 7. Netík, 15. Kratěna, 28. Ton, 44. Marek a 63. Vopat, hlavní rozhodčí Rejthar, vyloučení 4:4, využití 1:1, 5213 diváků, třetiny 2:2, 1:1, 1:1 - 0:1.