Vítkovice zdolaly hokejisty Košic. Pardubice s Ajoie nedohrály, příčina je málovídaná

Hokejisté Vítkovic zdolali na Steel Cupu v Třinci Košice 4:3 v prodloužení. Rozhodl o tom v 69. minutě obránce Karol Sloboda. Přípravný duel Pardubic s druholigovým Ajoie ve švýcarském Porrentruy zůstal po první třetině za stavu 1:1 nedohrán. Příčina? Málovídaná! Led se stal ve velkém vedru nezpůsobilý ke hře.

Vítkovický útočník Roman Szturc na archivním snímku.

Ostravané prohrávali s Košicemi po dvou trefách Jiřího Bicka 0:2, ale ve druhém dějství smazali ztrátu Roman Szturc s Petrem Kolouchem a ve 44. minutě otočil stav Michal Hlinka. Před polovinou třetí třetiny vyrovnal v přesilovce Jakub Suja a zápas rozuzlil v prodloužení v přesilovce Sloboda.

Pardubice prohrávaly v závěrečném duelu třízápasového švýcarského turné s Ajoie od 14. minuty po gólu Victora Barbera, v čase 18:18 vyrovnal v přesilovce Jakub Svoboda. O první pauze se však kluby dohodly, že se kvůli špatnému ledu už dál hrát nebude.

Hokejový Steel Cup v Třinci a v Ostravě:
HC Vítkovice Steel - HC Košice 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 31. Szturc, 39. Kolouch, 44. Hlinka, 64. Sloboda - 9. a 21. Bicek, 49. Suja