Irgl dal za Třinec čtyři góly, Olomouc ještě neprohrála

Třinecký útočník Zbyněk Irgl se zaskvěl v dnešním bohatém programu přípravných soubojů extraligových celků před novou sezónou čtyřmi góly. Postaral se tak o výhru Ocelářů na domácím turnaji Steel Cup proti Košicím 4:2. Čtvrtou výhru ze stejného počtu zápasů si připsala Olomouc.

Zbyněk Irgl z Třince

Čtyřiatřicetiletý Irgl, jenž byl během minulého ročníku nucen podstoupit operaci nádoru na ledvině, pět měsíců nehrál a vrátil se do hry až během play off, načal své velké představení proti slovenskému šampionovi vyrovnáním na 1:1 během první třetiny. V závěru druhé opět dorovnal náskok soupeře a v závěrečných osmi minutách dvěma trefami dokonal obrat.

Vítkovice na stejném turnaji nestačily na účastníka Kontinentální ligy Nižnij Novgorod. Torpedo mělo po dvou třetinách na kontě už čtyřgólový náskok a nakonec si připsalo přesvědčivou výhru 5:2.

Perný den si naordinoval Zlín. Jedna část týmu hájila barvy Beranů na turnaji Rona Cup v Trenčíně, kde porazili Zlínští Nitru 4:2. Ta druhá už tak úspěšná nebyla. V domácím prostředí podlehl loňský mistr extraligy bratislavskému Slovanu těsně 2:3. Při hře na tři pětky dokázal Zlín dvakrát odpovědět na vedení soka, potřetí už však nikoliv.

Olomouc v přípravě zatím válí

Skvěle se zatím daří v přípravě Olomouci. Hanáci vyhráli všechna čtyři utkání, byť na ledě Hradce Králové potřetí až na samostatné nájezdy. Rozhodl je Kafka. Třetí zápas ze čtyř vyhrál Liberec a opět v tom měli prsty především největší letní posily Severočechů - útočníci Řepík s Birnerem. Při vítězství v Mladé Boleslavi skóroval Řepík dvakrát, Birner jednou. Čtyři nahrávky si v dresu Bílých Tygrů připsal Vampola.

Opačnou bilanci zatím vykazuje Chomutov, který převzal bývalý reprezentační kouč Vladimír Růžička. Podruhé během tohoto léta nestačili Piráti na Plzeň, na jejímž ledě prohráli 1:3 a ztratili třetí zápas ze čtyř odehraných.

Karlovy Vary porazily prvoligovou Slavii 5:3 a Kometa Brno si s chutí zastřílela proti Českým Budějovicím (6:3).

Hokejový turnaj Rona Cup v Trenčíně:
PSG Zlín - HK Nitra 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 3. a 55. Roman Vlach, 15. Čachotský, 16. Popelka - 38. Macík, 53. Slovák.
Hokejový turnaj Steel Cup v Třinci:
HC Vítkovice Steel - Torpedo Nižnij Novgorod 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 52. Olesz, 59. Burger - 33. a 35. Rudenkov, 12. Videll, 39. Ashton, 53. lljin.
HC Oceláři Třinec - HC Košice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 15., 39., 53. a 60. Irgl - 4. Jenčík, 36. Bartánus.
Přípravné zápasy:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: 3. Lenc, 28. Bárta, 48. Stříteský - 23. a 26. Řepík, 35. Bakoš, 46. Radivojevič, 60. Birner.
HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Bližňák, 52. Jeřábek, 60. Lev - 4. Rutta.
HC Kometa Brno - ČEZ Motor České Budějovice 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
Branky: 36. a 58. R. Zohorna, 1. J. Hruška, 31. T. Svoboda, 36. Čermák, 52. Dočekal - 22. Žálčík, 53. Pajič, 58. Mucha.
Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1)
Branky: 17. T. Knotek - 52. Holec, rozhodující sam. nájezd Kafka.
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 16. J. Kverka ml., 21. Bartek, 37. Koblasa, 40. T. Rachůnek, 60. V. Tomeček - 27. a 57. J. Doležal, 23. Jiránek.
PSG Zlín - HC Slovan Bratislava 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Holík, 30. T. Sýkora - 8. Surový, 24. Jeglič, 34. Protasenja.