Litvínov porazil v přípravě Drážďany, Sparta podlehla Mannheimu

Hokejisté mistrovského Litvínova zvítězili v nedělním zápase o 3. místo na turnaji v Drážďanech nad tamními druholigovými Eislöwen 6:5. Sparta naopak prohrála v italském Neumarktu také v duelu o konečnou třetí pozici na Dolomiten Cupu s Mannheimem 2:3 po samostatných nájezdech.

Sparta podlehla na Dolomiten Cupu Mannheimu.

Litvínov zlomil vývoj na svou stranu díky trefám Válka a Štěpky ve 42. a 53. minutě. Po Campbellově snížení na 4:5 vrátil Severočechům dvoubrankový náskok Martynek a v závěru už jen zkorigoval výsledek Rodman.

Sparta prohrávala od 32. minuty po Tardifově gólu, ale v závěru druhé části otočila stav. Po Kumstátově brance se prosadil v přesilovce Hlinka. Mannheim odvrátil porážku 139 sekund před koncem, kdy využil početní výhodu opět Tardif. Ve čtvrté sérii rozstřelu rozhodl Raedeke.

O 3. místo na turnaji v Drážďanech:
Drážďany Eislöwen - HC Verva Litvínov 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)
Branky: 5. Kruminsch, 22. Garten, 35. Bojarčinov, 58. Campbell, 60. D. Rodman - 4. Šrámek, 34. R. Hanzl, 36. Pavelka, 42. Válek, 53. Štěpka, 59. Martynek.
O 3. místo na Dolomiten Cupu v Neumarktu:
HC Sparta Praha - Adler Mannheim 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1)
Branky: 38. Kumstát, 40. J. Hlinka - 32. a 58. Tardif, rozhodující sam. nájezd Raedeke.