Vítkovický Pinc vychytal Kladno

OSTRAVA

Jediný gól stačil v pátek k vítězství hokejistům Vítkovic. Domácí brankář Pinc vychytal v duelu s Kladnem podruhé v sezóně čisté konto. Oba celky od začátku pozorně bránily, snažily se vyvarovat chyb a spolehlivě chytali i brankáři.

Hostující Orct sice zasahoval mnohem častěji, ale čisté konto udržel i během vítkovických přesilovek. Kladno pak promarnilo minutu dvojité početní výhody a ve druhém dějství domácí tlak sílil, Irglův nájezd ale změnu skóre ještě nepřinesl.

Až ve 34. minutě se domácí tým dočkal vedení. Hubáček při hře čtyř proti čtyřem našel před branou osamoceného Hudce a slovenský reprezentační obránce pohotově otevřel skóre. Orcta potom dokázali prověřit i Köhler z úhlu a Kropáč po přečíslení, na druhé straně Pinc pohotově zasahoval proti Humlovi a přečkal bez úhony i kladenskou přesilovku tři minuty před koncem.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Oba celky vycházely z těsné obrany, ale o ten jeden gól jsme byli lepší."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Domácí nás do šancí příliš nepouštěl, nešly nám ani přesilovky a bez gólu se vyhrát nedá."

Vítkovice Steel - Rabat Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 34. S. Hudec (Hubáček, Irgl). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 5589.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák - J. Štefanka, R. Procházka, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, Káňa, Köhler - Tomášek, Hulva, Gulaši. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, L. Procházka, P. Hořava, V. Čech, Zeman - Kucharczyk, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla - Besser, Michal Havel, Michael Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.