Vsetín vedení v Budějovicích neudržel

Hokejisté Českých Budějovic porazili v nedělním utkání 25. kola extraligy poslední Vsetín 2:1 díky obratu v závěru druhé třetiny. Na gól Lukáše Valka z 19. minuty odpověděli Petr Gřegořek a Marek Posmyk.

Po dohodě obou klubů zůstal pouze v civilu na vsetínské střídačce exbudějovický útočník Rob a diváci tak přišli o lákavou atrakci. Ve vyrovnaném souboji přesto mohli sledovat několik borců účinkujících dříve v barvách soupeře. Nikdo z hráčů ale svým výkonem nepřekročil extraligový průměr.

Velkou šanci měl již ve druhé minutě hostující Steiner, ale Turkova lapačka byla na místě. Ve vlastním oslabení se pak řítila na jediného vsetínského zadáka domácí dvojice Brabenec - Hudec, slovenský krajánek ale mířil vedle. V rychlém sledu nebezpečně ohrozili Turkovu svatyni Gorev a po něm Valko, budějovický gólman však dokázal uplatnit svoji zkušenost. Také na protější straně zkoušel na Altrichtra marně vyzrát Veselý. Krátce před první sirénou Valko ve středním pásmu obhodil obránce Vydareného a sólový nájezd zakončil vedoucí trefou.

Úvod druhého dějství patřil znovu Valachům. Demel ujel po levém křídle, jeho střela se však zastavila o Turkův pravý beton. Z levé strany pálil rovněž Ondřej Hruška, budějovický gólman nevěděl, kde je puk, ten se však odkutálel mimo brankoviště. Jihočeši odpověděli několikaminutovým náporem, ale skórovat nedokázal ani Hübl po ideální přihrávce Sailera. Při vyloučení Ponomareva uzamkli domácí svého soupeře v obranném pásmu a Gřegořkova rána po ledě znamenala vyrovnání. Signalizovaná výhoda povzbudila Jihočeši k dalšímu náporu a Posmyk švihem od modré zařídil obrat skóre.

V úvodu závěrečné části vyzkoušel Altrichtra bombou od modré čáry znovu Posmyk. Po návratu z trestné lavice vyrazil k domácí svatyni hostující veterán Stantien, ale nezakončil. K nešťastnému okamžiku došlo v 55. minutě, kdy do hry čerstvě nasazený budějovický bek Jindra vysokou holí fauloval v obličeji Stantiena, který musel být odvezen na nosítkách. Hosté dostali výhodu pětiminutové přesilovky, po odvolání brankáře hráli více než minutu šest na čtyři a 25 vteřin před závěrem dokonce šest na tři, když za katr usedl Vak. Vyrovnat se jim však nepodařilo.

České Budějovice - Vsetínská hokejová 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Gřegořek (Krátoška), 40. Posmyk (Krátoška) - 19. Valko. Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4, navíc Šimánek 10 min., Jindra (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3297.
České Budějovice: Turek - Kotaška, Gřegořek, Harant, Kutlák, Posmyk, Vydarený, od 50. navíc Jindra - Vak, Brabenec, M. Hudec - Šimánek, Hübl, Sailer - Hřebejk, Krátoška, Veselý - Mertl, Kopecký, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vsetín: Altrichter - Luža, Kučný, Horák, Ponomarev, Augusta, Bolf - Demel, Stantien, Valko - Květoň, Steiner, O. Hruška - Janků, Duba, Jenáček - Dubec, R. Hruška, Gorev. Trenéři: Kopřiva a Vlach.