Sparta ukončila domácí neporazitelnost Vítkovic

Po třinácti zápasech skončila v neděli vítkovická série domácí neporazitelnosti v této sezóně. Sparta nebyla lepším celkem, dokázala však vytěžit ze svých šancí maximum. Úvodní třetina se nesla ve znamení ostřelování branky hostujícího Břízy, gólman Sparty byl však připraven.

Ilustrační foto

Hra trpěla častým vylučováním na obou stranách. Ve druhé dvacetiminutovce už šly Vítkovice do vedení, když Kropáče našel kolmým pasem obránce Jasečko.

Sparta vyrovnala střelou Kašpaříka, ale radost jí vydržela jen 33 vteřin, protože Tomášek využil svůj důraz před brankovištěm Pražanů. I když se hosté jen málokdy vymanili z defenzívy, Marek dvěma rychlými trefami zavelel k nečekanému obratu. Domácí sice nasadili k mohutnému finiši, ale na jejich hokejkách už byla křeč.

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Kropáč (Jasečko), 27. Tomášek - 26. Kašpařík (Netík), 46. Marek (Netík), 47. Marek (Ton). Rozhodčí: Blecha - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:8, navíc J. Štefanka (Vítkovice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 8042.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák - J. Štefanka, R. Procházka, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, Hulva, Köhler - Tomášek, Káňa, Gulaši. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Sparta: Bříza - Stehlík, Nikolov, Dobroň, Černošek, O. Malinský, Jan Hanzlík, Toman, od 13. min. navíc Kasík - O. Kratěna, J. Straka, Sivek - Ton, Marek, Štrba - Netík, Vopat, Špaňhel - Havelka, Kašpařík, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.