Liberec předstihl v tabulce pražskou Slavii

LIBEREC

Soustředěná hra, podpořená třemi góly a spolehlivým výkonem brankáře Hniličky, dovedla Liberec v neděli k zaslouženému domácímu vítězství nad hostujícím Litvínovem. Jednoznačná výhra 3:0 zaručila Bílým Tygrům skok do čela tabulky.

Ilustrační foto

Při takřka minutové přesilovce pěti proti třem domácí ještě neuspěli, ale o chvíli později Vaicem zakončené sólo znamenalo vedení. Těsně před první přestávkou zmařil liberecký gólman šanci Reichlovi.

Nástup do prostřední části přinesl druhou branku z hole Víška. Poté střely Hanzlíka a Vaice skončily na tyčce. Brankář Fiala zneškodnil dvě příležitosti Šachla, ale nakonec kapituloval i potřetí. Dělovkou od modré čáry v početní výhodě ho překonal Jiruš. Litvínov postrádal zraněného nejproduktivnějšího hráče Bendu, ale poprvé nasadil beka Bombice, navrátilce z Košic.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Rozjížděli jsme se pomalu, ale od druhé třetiny jsme se dostali do tempa a utkání jsme měli pod kontrolou. Těší mě kvalitní defenziva."

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Škoda, že se nám nepovedlo déle uhájit nerozhodný stav. Rozhodl druhý gól, po něm jsme se už nezvedli."

Bílí Tygři Liberec - Chemopetrol Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vaic (Podkonický), 24. Víšek, 57. Jiruš (Podkonický, Vaic). Rozhodčí: Mikula - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:12, navíc Šachl (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4689.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Jiří Hanzlík, Jech - Vaic, Podkonický, Šachl - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Litvínov: R. Fiala - Punčochář, Gýna, Pojkar, Skuhrovec, Morava, Ťupa, Poživil, Bombic - Zadina, Reichel, Kubinčák - Branda, Prorok, Trávníček - Balázs, Petružálek, Gombár - Šaffer, Sklenička, Jánský. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.