Plzeň si vyšlápla na Znojmo

PLZEŇ

Teprve závěrečné minuty nedělního zápasu rozhodly o zaslouženém plzeňském vítězství nad Znojmem, když se pro poruchu časomíry celé utkání protáhlo na téměř tři hodiny.

Domácí počáteční nápor byl po více jak minutě hry otupen vyloučením obránce Jindřicha na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Hosté ale zahráli přesilovku velmi špatně a téměř brankáře Málka neohrozili. Jako první se zapsal mezi střelce plzeňský Zelenka po sólu přes celé kluziště. Čtyři minuty před závěrem první třetiny vypověděla službu časomíra a až po padesátiminutové opravě se dohrávala první třetina.

V úvodu druhé části se Znojemští dočkali vyrovnání, když Uram od hrazení našel volného Erata, který se trefil na Málkův pravý beton. Poté přešla aktivita na plzeňské hokejky. Navrátilec po zranění Kracík se postaral o domácí vedení a hosté drželi jednobrankové manko jen zásluhou brankáře Trvaje. Ale až třetí gól plzeňského kapitána Trnky jeho spoluhráče uklidnil a defintivní podobu výsledku dal nejlepší střelec mužstva A. Padělek svou desátou trefou.

Radek Kampf, trenér Plzně: "Na začátku nás rozhodilo dvojnásobné vyloučení obránce Jindřicha a nepomohl nám ani výpadek časomíry. Rozhodl ale gól Pavla Trnky."

Miroslav Hořava, trenér Znojma: "Vinou přestávky to bylo mdlé utkání. Domácí vyhráli zaslouženě."

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Zelenka, 32. Kracík (Andrašovský), 53. Trnka, 59. A. Padělek (Nedoma) - 24. Erat (Uram, Ludvík). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4653.
Plzeň: Málek - Cartelli, Výborný, Jindřich, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Klaus - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Šindel, Andrašovský - Důras, Tvrdoň, Adamský - Kracík. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Jareš, Heš, Němeček, Bičánek, od 34. navíc Šmach - Erat, Pucher, Ondřej - Plášek, Haman, Petrakov - Uram, Ludvík, Mikulík - od 27. navíc Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.