Karlovy Vary - Olomouc 0:1Olomouc zdolala v přípravě Karlovy Vary, Zlín podlehl Zvolenu

Hokejisté Olomouce vyhráli v přípravném utkání na nový ročník extraligy v Břeclavi nad Karlovými Vary 1:0. Zlín podlehl doma Zvolenu 1:3. Původně plánovaný duel Plzně s Mladou Boleslaví byl dnes zrušen z důvodu epidemie v týmu hostujícího Bruslařského klubu.

Jediný gól utkání v Břeclavi, kde jsou Karlovy Vary na soustředění, vstřelil ve 43. minutě útočník Miroslav Holec. Ten si na zkoušce v Olomouci vysloužil smlouvu. Energie slovenského brankáře Branislava Konráda nepřekonala.

Zvolen vedl ve Zlíně díky trefám českých útočníků Pavla Klhůfka, Jana Semoráda a Kamila Brabence už 3:0. Za domácí se prosadil v 57. minutě jen slovenský bek Oldrich Kotvan.

Plzeň o domácí vystoupení v přípravě proti Mladé Boleslavi nepřijde, protože bude hostit ve čtvrtek 3. září vzájemný zápas, který se měl původně hrát na ledě Středočechů. Bruslařský klub si jako náhradu dohodl na úterý 1. září domácí zápas s prvoligovým Ústím nad Labem.