Uzdravený Dopita pomohl Znojmu porazit Budějovice

ZNOJMO

Hokejisté Znojma v úterý poprvé po reprezentační pauze bodovali, když na domácím ledě porazili jednoznačně České Budějovice 5:1. Základ vysoké výhře položili Jihomoravamé vydařenou druhou třetinou. Gólem se na vítězství podílel také uzdravený útočník Dopita.

Ilustrační foto

Domácí začali aktivněji, ale v první šanci se ocitli Jihočeši. Veselý však Trvaje nepřelstil. Pak zahodil sólo znojemský Plášek a Turka nepřekonal zblízka ani Heš. V závěru úvodní části čelili Jihomoravané úspěšně dvěma přesilovkám soupeře.

Po přestávce zahodil tutovku Dopita, ale poté už prořídlé hlediště poprvé jásalo. Pucher skóroval do odkryté branky po předchozí Bičánkově dělovce od modré čáry. Turek se pak vyznamenal při střelách Ondřeje, Pláška i Hamana.

Znovu kapituloval až 14 vteřin před druhou pauzou, po závaru před hostující brankou protlačil puk do sítě Dopita. Vítězství si Znojmo definitivně pojistilo dvěma slepenými góly na začátku poslední dvacetiminutovky.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem. Návrat Dopity týmu hodně pomohl, podal výtečný výkon."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Klíčová byla druhá branka v naší síti těsně před druhou přestávkou. My bohužel nevyužíváme šance, na gól se hrozně nadřeme."

Znojemští Orli - HC České Budějovice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Pucher (Bičánek, Uram), 40. Dopita, 43. Erat, 45. Mojžíš (Erat), 52. Plášek (Haman, Ondřej) - 46. Hudec (Vydarený). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3450.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Heš, Mojžíš, Čakajík, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.
České Budějovice: Turek - Kotaška, Gřegořek, Vyhlídal, Kutlák, Posmyk, Vydarený - Šimánek, Hübl, Sailer - M. Hudec, Kopecký, Brabenec - Hřebejk, Krátoška, Kotrla - Mertl, Vak, Veselý. Trenéři: Jandač a Kupka.