Lídra z Liberce Vsetín netrápil

VSETÍN

Hokejisté Liberce potvrdili v úterý na vsetínském ledě roli favorita a vyhráli jednoznačně 4:0. Obraz hry odpovídal postavení týmů v tabulce. Liberec byl víc vidět, domácí se do jediné šance dostali až v 15. min. díky Janků, ale brankář Falta stačil dobře zareagovat.

V úvodu druhé třetiny si Valaši díky šestiminutové početní výhodě vytvořili tlak, ale Podkonický uviděl Vaice, který ujel a ten poslal Liberec do vedení. Za chvíli Vsetín nevyužil ani přesilovku pět na tři.

V nepřesvědčivém výkonu domácí pokračovali a už po 40 sekundách ve třetí třetině inkasovali podruhé v oslabení, když se trefil Šachl. Pak se podruhé blýskl Vaic, který vsetínským hráčům ukázal, jak se mají využívat přesilovky. Jeho teč Jirušovy střely znamenala třígólové vedení hostů a v bráně Altrichtera střídal Hovi. Ale inkasoval také on, a to po sólu Podkonického. Trápení Vsetína pokračuje dál.

Rostislav Vlach, asistent trenér Vsetína: "Zápas nám nevyšel od začátku. Především proto, že jsme hráli ustrašeně. Dlouho jsme sice byli v kontaktu, ale o remízu nás připravila zkušenost hostů."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Měli jsme obavu, protože Vsetín v poslední době pár soupeřů hodně potrápil a my s ním také dlouho nevyhráli. Ale tentokrát nám to domácí usnadnili sami."

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. Vaic (Podkonický), 41. Šachl (Jiruš, J. Moravec), 49. Vaic (Jiruš, Šachl), 55. Podkonický (Vaic, Čermák). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2345.
Vsetín: Altrichter (49. Hovi) - Kučný, Luža, Ponomarev, Horák, Augusta, Bolf - Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, O. Hruška, Rob - Gorev, R. Hruška, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Liberec: Falta - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Jiří Hanzlík - Vaic, Podkonický, Šachl - Rozsíval, Vampola, S. Procházka - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.