Kometa Brno - Zvolen 2:1Kometa v generálce zdolala Zvolen, Plzeň vyhrála v Klatovech

Hokejisté Komety Brno zdolali doma v generálce před startem extraligy Zvolen 2:1. Plzeň vyhrála v závěrečném testu na ledě své farmy Klatov 5:2. Kometa vstoupí do nového ročníku nejvyšší soutěže v pátek domácím zápasem proti Liberci, Plzeň bude hostit na vlastním ledě v západočeském derby Karlovy Vary.

Hokejisté Brna slaví gól.

Kometa šla proti Zvolenu do vedení v sedmé minutě, kdy při Pulišově trestu využil přesilovku Káňa. Tým českého trenéra Josefa Turka vyrovnal za minutu a půl také v početní výhodě díky trefě Tomáše Klímy, jemuž přihrál jeden z pětice českých krajánků v dresu Zvolenu Krejčí. Vítězství zařídil v 36. minutě Jan Hruška.

Druholigové Klatovy získaly vedení v deváté minutě díky přesilovkové brance Kristla, v závěru úvodní části otočili stav Lev a Sklenička. Ve 26. minutě sice ještě vyrovnal Beran, ale za devět minut se prosadil v přesilovce pěti proti třem Johnson, který se trefil ještě znovu ve třetí třetině, a výsledek dovršil Kubalík.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Kometa Brno - HKm Zvolen 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. J. Káňa II, 36. J. Hruška - 8. T. Klíma.
HC Klatovy - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 9. Kristl, 26. Beran - 35. a 48. Johnson, 19. Lev, 20. D. Sklenička, 57. D. Kubalík.