Kladno ukončilo sérii bez bodů

Kladno po čtyřech zápasech bez bodového zisku vydřelo vítězství, když prokázalo větší vůli i důraz v koncovce. V 27. kole hokejové extraligy porazilo České Budějovice 3:2.

Závar před kladenskou brankou.

Hned v úvodu Kladno přečkalo 46 sekund dvojitého oslabení, přičemž přesilovky vůbec byly pro Budějovice spíš trestem, neuměly se při nich trvaleji usadit v útočném pásmu a minimálně střílely. Po čtvrthodině hry ale hosté potrestali chybu obránců, kteří nechali před brankou úplně volného Šimánka, jehož našla Hüblova přihrávka.

Už ve 23. vteřině prostředního dějství však Kalla po přihrávce M. Procházky srovnával. Další šanci Bílka vytěsnil Turek ramenem, na druhé straně se zblízka před Orctem neprosadil Sailer. Kladno zásluhou lepšího bruslení i agresivity v osobních soubojích získávalo navrch, vedení mu na začátku třetí třetiny zajistil Zajíc.

Nebojácná hra v útoku se domácím vyplácela a sedmnáctiletému Tlustému se povedlo obléhání branky završit šikovným blafákem. Asistenci u obou kladenských gólů v závěrečném dějství měl Bílek, Budějovice pak už jen korigovaly čtyři vteřiny před koncem.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Tým podal velmi slušný výkon, kluci nechali na ledě srdce."

Josef Jandač, trenér Budějovic: "Od druhé třetiny byl soupeř pohyblivější a bojovnější, našim hráčům scházelo nasazení."

Rabat Kladno - České Budějovice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Kalla (Martin Procházka), 43. Zajíc (Horna), 52. Tlustý (Bílek) - 15. Šimánek (Hübl, Sailer), 60. Šimánek (Brabenec, Hübl). Rozhodčí: Rejthar - Rozlílek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 2217.
Kladno: Orct - Pavlas, Evan, L. Procházka (21. P. Hořava), V. Čech, Zeman, Špelda - Huml, Kalla, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Tlustý - Horna, Zajíc, Michael Frolík - Kucharczyk, M. Havel, Besser, od 21. navíc Kuchler. Trenéři: Müller a Tatíček.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Vyhlídal, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Jindra, Posmyk, Mucha - Brabenec, Krátoška, M. Hudec - Sailer, Hübl, Šimánek - Kotrla, Vak, Veselý - Hřebejk, Kopecký, Mertl. Trenéři: Jandač a Kupka.