Liberec uhájil domácí neporazitelnost, vyhrál nad Třincem

LIBEREC

Hokejisté Liberce jsou i nadále jediným extraligovým celkem, který ještě na domácím ledě neprohrál. Třináctým týmem, který v Tipsport Areně neuspěl, se stal Třinec. Bílí Tygři rozhodli o své výhře 3:1 v rozmezí tří minut druhé třetiny, kdy vstřelili všechny své branky.

Až do poloviny zápasu si domácí nevěděli rady s dobře fungující třineckou defenzivou, dva góly během 30 vteřin ale Liberec nasměrovaly k vítězství, po němž si lídr tabulky udržel neporazitelnost na vlastním ledě. Oceláři prohráli teprve podruhé pod trenérem Juříkem.

Hosté začali nebojácně, při trestu J. Moravce se i ve svém druhém vystoupení v jejich dresu trefila posila Fabuš. Liberečtí se poté ubránili 39 vteřin trvajícímu oslabení 3 proti 5. V úvodu prostřední části Hanzlíkovu střelu zastavila tyčka Bieglovy branky.

Herně urputnější Severočeši se přece jen prosadili ve 33. min. díky Čermákovi, jehož gól uznal rozhodčí až po poradě s obsluhou videa. Brzy na to prokázal důraz Šachl v přesilovce a obrat ve vývoji zápasu vzápětí dokonal Rataj. Třetí třetina už proběhla bez dramatických momentů, protože Liberec si hlídal dvoubrankový náskok a Třinec neměl sílu na korekci výsledku.

Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Čermák (Richter), 36. Šachl (Vaic, Jiří Hanzlík), 36. Rataj (Tomajko, Černák) - 9. Fabuš (Skořepa, Tesařík). Rozhodčí: Konc (SR) - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3899.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, od 21. navíc Jiří Hanzlík - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, Víšek - P. Rozsíval, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Třinec: Biegl - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Chmelíř, Kroupa, Jurdič, od 41. navíc Zbořil - Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Skořepa, Fabuš - Tomas, Martynek, Paroulek - Bordowski, Polanský, Pištek. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.