Málek jistil výhru Plzně nad Budějovicemi

PLZEŇ

Lepší produktivita přinesla Plzni v pátek výhru nad Českými Budějovicemi 5:1. Západočeši si dvěma góly v závěru první třetiny vytvořili náskok, který v poklidu udrželi až do konce. V dresu domácích se prosadila pětice různých střelců, za hosty snižoval na 1:3 bývalý obránce Plzně Posmyk.

Plzeňský brankář Roman Málek chytá střelu Ondřeje Veselého z Českých Budějovic.

První třetina přinesla průměrný hokej, mírně navrch měli Jihočeši. Šance Veselého nebo Hudce ale vychytal Málek a domácí předvedli soupeři, jak naložit s nabídnutou příležitostí. V oslabení ujel Adamský a bekhendovou kličkou překonal Cháberu. Gólmana hostí pak nachytal střelou z nulového úhlu 53 sekund před koncem třetiny Jaroslav Kracík.

Hned v první minutě druhé třetiny trefil Moravec tyč, vzápětí se už domácí radovali potřetí. Kanonýr Plzně Aleš Padělek nekompromisně dorazil střelu Vorla. České Budějovice mohly snížit při 39 sekund dlouhé dvojnásobné přesilovce, udeřily ale až po návratu prvního hráče Plzně. Švihem od modré čáry se prosadil bývalý bek Západočechů Marek Posmyk.

Klid do plzeňských řad definitivně přinesl gól Pavla Trnky ze 46. minuty. Kapitán Plzně střelou od modré čáry využil přiťuknutí Šindela. České Budějovice mohly ještě zdramatizovat zápas deset minut před koncem, nevyužily ale 54 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku. Plzeň podržel několika výtečnými zákroky brankář Málek.

Navíc šest minut před koncem poslal Důras do brejku Šindela a mladý útočník přesným švihem na lapačku vstřelil pátý gól Plzně.

Lasselsberger Plzeň - České Budějovice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Adamský, 20. Kracík (Cartelli), 22. Padělek (Vorel), 46. Trnka (Šindel), 54. Šindel (Adamský) - 25. Posmyk (Gřegořek). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 4805.
Plzeň: Málek - Cartelli, Štěpánek, Jindřich, Trnka, Nedoma, Výborný, Vobořil - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Látal, Kepl (14. Pulpán), Tvrdoň. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
České Budějovice: Chábera - Posmyk, Gřegořek, Kutlák, Mucha, Jindra, Vydarený - Veselý, Krátoška, Brabenec - Šimánek, Hübl, Sailer - M. Hudec, Vak, Kotrla - L. Havel, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.