Tipsport extraliga

Zlín i bez Murína porazil Vítkovice

2. prosince 2005 21:04 - ZLÍN

Hokejisté Hamé i bez potrestaného brankáře Murína pokračovali ve vítězném tažení na domácím ledě a tentokrát porazili celek Vítkovic. V úvodní třetině padaly branky jen z přesilovek. První dal domácí Král po ideální nahrávce Noska, pak vyrovnal Šimíček, šikovně postavený u tyčky Plškovy branky.

Vteřinu před koncem první třetiny ale vstřelil Zlín gól do šatny, když Leška poslal puk do odkryté části vítkovické svatyně. Po změně stran nejprve Rachůnek prostřelil z úhlu Pince a pak si jej vychutnal po sólu v oslabení Král, který ho vyhnal definitivně z branky.

V nástupu do závěrečné třetiny snížil sice Köhler po dělovce z prostoru kruhů na 2:4, ale pak se už domácí soustředili na uhájení vítězství a hosty k ničemu nepustili. Vítkovice se sice minutu před koncem odhodlaly k power-play, ale pozorně bránící hráče Zlína, ani mladého brankáře domácích Plška už nepřekonaly.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Vítkovičtí několik svých šancí neproměnili, my jsme naopak skórovali. Mladý Plšek měl hodně dobrých zásahů a nezklamal, Richard Král potvrdil, jak je důležitým hráčem."

Miloš Holaň, asistent Vítkovic: "Zvedli jsme se až v závěrečné třetině. Za rozhodující moment považuji Leškův gól do šatny v první třetiny zápasu."

Hamé Zlín - Vítkovice 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Král (Nosek), 20. Leška (Melenovský, Hamrlík), 35. Rachůnek (M. Čech), 37. Král (Záhorovský) - 19. Šimíček (Jasečko), 43. Köhler (R. Procházka). Rozhodčí: Turčan - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4617.
Zlín: Plšek - Hamrlík, Galvas, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek - Špilár, Král, Záhorovský - Okál, Leška, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kristek, Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc (37. Kameš) - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, R. Polák, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, Buček. Trenéři: Vůjtek a Holaň.