Tipsport extraliga

Huna vstřelil na poslední chvíli vítězný gól Třince

2. prosince 2005 21:13 - TŘINEC

Sotva průměrný zápas Třince se Vsetínem rozhodl v pátek gól Huny 17 sekund před koncem třetí části. Valaši doplatili na nekoncentrovanost a malý důraz před brankou. Oceláři stejně jako v minulém domácím duelu s Vítkovicemi vstřelili vítěznou branku v poslední minutě utkání.

V mrazivém večeru rozhodně nebylo chladno vsetínskému gólmanu Altrichtrovi, kterého spoluhráči často nechávali napospas domácím střelcům. Při střele Hegegyho zvonila tyč, hostující gólman zázračně vychytal Paroulka i Martynka, jenže na dorážku Haška neměl. Vsetín nebyl schopen kombinace, dlouho jediný nebezpečný brejk Janků vyřešil Vojtek.

Třinec se ale od druhé části soupeři přizpůsobil a mužstva předváděla hokej k nedívání. Ve třetí třetině se Steinerovi povedlo srovnat a pak měly oba týmy možnosti rozhodnout, ovšem zatímco hosté nebyli úspěšní, v závěru důrazný Huna prodloužil vsetínskou sérii na pět utkání bez bodového zisku.

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Vsetín byl od poloviny zápasu lepší, rádi jsme za body, ale hra nebyla dobrá."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Pokazili jsme první třetinu, pak to bylo lepší, ale dostali jsme další osudovou ránu."

Oceláři Třinec - Vsetínská hokejová 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Hašek (Hunkes), 60. Huna (Skořepa) - 44. Steiner (Brincko, Augusta). Rozhodčí: Bolina - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 2796.
Třinec: Vojtek - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Chmelíř, Hegegy - Kudrna, Peterek, Hašek - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Tomas, Huna, Pištek - Bordowski, Polanský, Martynek. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Vsetín: Altrichter - Horák, Bauer, Ponomarev, Kučný, Brincko, Augusta - Janků, Stantien, Jenáček - Valko, Steiner, Demel - Dubec, Zdráhal, Rob - Květoň, Duba, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.