Souboj Karlových Varů a Kladna vyhrál poprvé domácí tým

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 30. extraligovém kole Kladno 3:1. Zdravotně zdecimovaní hosté tak nedokázali navázat na předešlé nečekané výhry nad pražskou Spartou a Libercem. Karlovy Vary převyšovaly svého soupeře po většinu zápasu a i přes drobné komplikace ve třetí třetině získaly zaslouženě všechny tři body.

Unaveným dojmem působící Kladno nedokázalo zodpovědný obranný blok domácích dlouho ani prostoupit a také před vlastní brankou nepůsobilo příliš jistě. Nezvyklé volnosti tak hned v první třetině využili Hurtaj a Milan Procházka.

Nemohoucnost hostí v útoku dokumentovalo Čechem zahozené přečíslení. Když už se zdálo, že by se Středočeši mohli nadechnout k náporu, zmátl nejhezčí akci zápasu Pech všechny protihráče a Selingr vrátil na západočeské hokejky klid.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Měli jsme z utkání obavy, ale nakonec jsme vyhráli zaslouženě. Bylo vidět, že Kladno v minulých zápasech vydalo hodně sil."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Domácí byli lepším mužstvem. Utkání jsme sice ve třetí třetině zdramatizovali, ale náš výkon na body nestačil."

Energie Karlovy Vary - Rabat Kladno 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Hurtaj (Dvořák), 15. Milan Procházka (Alinč, Skuhravý), 35. Selingr (Pech) - 46. Huml (Zeman, Michael Frolík). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:7, navíc O. Němec (Vary) do konce utkání, Michael Frolík 5 min. a do konce utkání, Gardoň (oba Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2830.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, O. Němec, J. Řezníček, Macholda, Jiří Polák - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Milan Procházka, Skuhravý, Košťál - Selingr, Pech, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, V. Čech, Špelda, L. Procházka, Zeman - Bílek, Huml, Kalla - Kucharczyk, Kazatel, Michael Frolík - Horna, Gardoň, Tlustý - L. Vlček, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.