Rubriky:

Tipsport extraliga

Záskok Plšek by dobrý výkon měnil za body

5. prosince 2005 09:33 - LIBEREC

Ve duelu druhého celku extraligy se třetím by za normální situace zahříval zlínskou lavičku, ale okolnosti v neděli Lukáše Plška přinutily ukázat to nejlepší ze svého brankářského rejstříku. Už ve druhém zápase v řadě zaskakoval za distancovaného Igora Murína.

Plšek v první části spoluhráče občas děsil. Při signalizované výhodě upaloval z branky, vyhýbal se bekovi a skončil v leže u mantinelu. Ve stejné pozici se objevil, když vyrazil proti libereckému ataku, jenže puk ukryl v rukavici a inkasoval dvě minuty za zdržování hry. "To bylo oprávněné, ale nikde jsem neslyšel, že při zalehnutí puku za brankovou čárou musí být nohy v brankovišti. Musím se pořádně podívat do pravidel," říkal ke svému druhému vyloučení v zápase.

Koukne na video

V utkání ale přišly také jeho velké chvíle. Lapačka vytrčená proti ráně Vaice, ukázkový rozklek při dorážce Jiruše. Občas si počínal jako zkušený mazák bez nervů. "Klepal jsem se už v pátek s Vítkovicemi. To mi museli hodně pomoci spoluhráči. S Libercem už se mi chytalo mnohem líp, ale chtělo to alespoň remízu. Dobrý výkon bych za body hned vyměnil," navrhoval zlínský záskok, který dvakrát inkasoval z dorážek a při té první se také hodně zlobil. "Musím se podívat na video, jestli to náhodou nebylo rukou," podivoval se uznání Plodkova gólu ze vzduchu.

Zápas se ale lámal až ve třetí třetině, kterou ovlivnila řada zlínských vyloučení. "Bohužel. Od nás tam přišly velice zbytečné fauly, vymstilo se nám to," líčil Plšek, který ale spoluhráčům nic nevyčítal. "Naopak, kluci mě zase drželi a já cítil větší jistotu než proti Vítkovicím," pousmál se. "Plšek chytal výborně. Liberec nás výrazně přestřílel. To on má největší zásluhu na tom, že prohra nebyla vyšší," usoudil zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

Mladý gólman se také předvedl rodičům, kteří na sever Čech vážili cestu až z Olomouce. "Ve zlínském dresu mě asi zase dlouho neuvidí. Nacestovali se až moc, tak jsem jim chtěl ukázat, že nejeli marně. Snad jsem je alespoň trochu potěšil."

Zase pustí Murína

Do branky úřadujícího vicemistra se postaví ještě jednou, pak už vyprší Murínovi trest. Že by krále extraligových statistik vystrnadil z brány na delší dobu si Plšek vůbec nepřipouští. "Není důvod, aby pak Murín zase nechytal. Od startu sezóny má fantastickou fazónu a díky němu máme spoustu bodů. Když jsem dostal šanci, tak jsem se soustředil hlavně na sebe a uvažoval jen o nadcházejícím zápase. Nic víc."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..