Tipsport extraliga

Vítkovice rozstřílely chybující Vary

6. prosince 2005 20:20 - OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic si připsali v úterním pokračování extraligy vysokou výhru nad Karlovými Vary. Hostující Západočeši sice v půli utkání srovnali dvougólový náskok domácích, jenže favorit ztrestal další hrubé minely soupeře při bránění, hostům navíc skřípala i hra v početní výhodě.

Domácí v první pětiminutovce namlsali fanoušky, neboť jim vyšly dvě krásné kombinace, při nichž střelci zakončovali do prázdné branky. Hosty ovšem dostala do hry 92 s dlouhá přesilovka pět na tři, kterou sice nevyužili, přesto od té doby se víc musel ohánět Pinc.

Hosté udeřili v oslabení, pak srovnal důrazný Pavelek, Energii však lámaly hrubé chyby a nedisciplinovanost. Ostravané nevyužili dvojnásobnou přesilovku, jenže poté se trefil zapomenutý Burger a další faul hostů trestal Kuboš. Ve třetí části Energie opět promrhala dvouminutovou přesilovku pět na tři, v končícím oslabení ujel Irgl a první extraligový gól Gulaši stanovil konečný výsledek duelu i přiměl Mensatora ke střídání Přikrylem.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Měli jsme velkou motivaci, parádně hrál Burger a celý tým při oslabeních."

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Pokazili jsme úvod a konec druhé třetiny. Nevedly se nám přesilovky."

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Burger (J. Štefanka), 6. Šimíček (Irgl, Hubáček), 38. Burger (Kuboš), 40. Kuboš (Hubáček), 51. Irgl (Philipp, Burger), 51. Gulaši (Káňa, R. Procházka) - 21. Skuhravý (Milan Procházka), 30. Pavelek (Skuhravý, Hurtaj). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 12:11, navíc Hudec (Vítkovice) a Selingr (Vary) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3754.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, Valušiak. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Vary: Mensator (51. Přikryl) - Macholda, J. Řezníček (54. Krajíček), Ptáček, Duben, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Milan Procházka, Skuhravý, Košťál - Selingr (52. Tvrdek), Pech, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.