Pardubice slaví vydřené vítězství nad Vsetínem

Hokejisté Pardubic překonali třízápasový bodový půst a v úterním 31. kole extraligy vydřeli vítězství nad posledním týmem tabulky ze Vsetína. Valaši se na východě Čech prezentovali neškodnou ofenzivou a gólman Adam Svoboda si tak při svém sedmém startu v dresu mistra připsal první čisté konto této sezóny.

DEFAULT TITLE

Po opatrném nástupu se dříve osmělili domácí, snažící se kombinační hrou přehrát zarputilého soupeře. Ve 13. min. se Sýkorovu dělovku marně snažil Korhoň dostat za Hoviho záda, ale o minutu později Blažek z pravé strany naservíroval puk Havířovi, který střelou pod horní tyč otevřel skóre.

V prostřední části Valaši čelili tlaku Pardubic fauly, při nichž strávili osm minut v oslabení. Východočechům v přesilovkách chyběla větší přesnost kombinací a klid v koncovce, vedení zvýšil Kolář až po vyhrané buly Koukala.

Hostům do útoku již nezbývaly síly, působili bezradně a pardubickou převahu před druhou sirénou zvýraznil dorážkou do odkryté branky Mrázek. Domácí už zvrat nepřipustili ani při více než minutové dvojnásobné početní převaze soupeře, kdy junior Květoň netrefil odkrytou branku.

Moeller Pardubice - Vsetínská hokejová 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Havíř (Blažek, Sýkora), 27. Kolář (Koukal), 39. Mrázek (Mudroch). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Rozlílek. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 6875.
Pardubice: Svoboda - Snopek, Lesák, Havíř, Mudroch, Linhart, Kántor - Sýkora, Hlinka, Blažek - Mrázek, Mikeska, Tvrdík - Čaloun, Koukal, Kolář - Korhoň, Cetkovský, Lubina. Trenéři: Martinec a Šejba.
Vsetín: Hovi - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Sakrajda, Rob - Valko, R. Hruška, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.