Podkrušnohorské derby rozhodl Hübl, Oremus začal ve Varech prohrou

34. Hübl 2:2
40. Hübl 2:3
Záznam online reportáže »

16. října 2015 20:21 - Karlovy Vary

Hokejisté Litvínova vyhráli v 11. kole extraligy na ledě Karlových Varů 3:2 a ukončil sérii tří porážek. Podkrušnohorské derby rozhodl dvěma góly útočník Viktor Hübl. Energie tak pod vedením nového kouče Petera Oremuse nenavázala na středeční výhru ze Sparty.

Libor Zavoral, ČTK

Do první šance utkání se již ve 2. minutě dostal hostující Hanzl, jinak ale měli více ze hry v první třetině domácí. Do vedení jim pomohla bleskově využitá přesilovka pět na tři. Energie měla mít výhodu dvou hráčů na ledě jen pět sekund a v páté Tomáš Rachůnek prostřelil brankáře Januse.

Druhý gól mohl přidat v pokračující klasické výhodě Duda, avšak Janus jeho pokus lapačkou zlikvidoval. Blízko k vyrovnání měl následně Hořava, který po brejku dokázal protlačit puk mezi Závorkovy betony, než ale doklouzal za brankovou čáru, jeden z obránců jej stihl odehrát.

Při Bulíkově vyloučení zahrozil po Dudově aktivním napadání Gorčík, Janus byl ale připraven. Sérii zákroků si následně připsal Závorka, poradil si i s tvrdou střelou Kubáta a následnou dorážkou. V 15. minutě Bulík trefil tyč.

Ve 24. minutě měli jedinečnou šanci zvýšit vedení domácí Haščák s Vojtěchem Tomečkem, sami před Janusem však chybně zakombinovali. Když poté Bulík trefil podruhé v zápase tyč, prosadili se hosté. Závorku překonal z dorážky Hořava. Inkasovaný gól Západočechy nepoložil a v 29. minutě opět vedli, když Sičákovu kolmou přihrávku, kterou uprostřed hřiště tečoval Tomáš Rachůnek, zužitkoval Marosz.

Poté se však ústřední postavou duelu stal Hübl, jenž nejprve pohotovou dorážkou vyrovnal a připsal si desátou trefu sezony. Čtyři sekundy před koncem prostřední dvacetiminutovky nejproduktivnější hráč uplynulého extraligového ročníku zaúřadoval opět a využitou přesilovkou získal Litvínovu vedení.

Druhý Hüblův gól se ukázal jako klíčový. Domácí totiž nedokázali vyrovnat ani ve dvou přesilových hrách v rychlém sledu a v závěrečné power play, povýšené o vyloučení Kubáta. Litvínov tak dovedl utkání do vítězného konce a teprve podruhé v sezóně naplno bodoval. Karlovy Vary své utkání číslo 1111 v extralize prohrály.

11. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Bičánek, Duda), 29. Marosz (T. Rachůnek, Sičák) - 27. M. Hořava (Kubát, Piroš), 34. Hübl (Jánský, Lukeš), 40. Hübl (T. Pavelka). Rozhodčí: Souček, Úlehla - Blümel, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3622.
Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, T. Dvořák, Harant, Gulaši, Sičák - Duda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, I. Rachůnek, Haščák - Koblasa, Bulík, Vachovec - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Černý - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Stříbrný, Havlíček, Chlapík. Trenéři: Rulík a Weissmann.