Rubriky:

Tipsport extraliga

Byli jsme jako Účastnící zájezdu, trpce hodnotil kouč Petr prohru Vítkovic v Liberci

20. října 2015 22:25 - Liberec

Hokejisté Vítkovic nastoupili na led favorizovaného Liberce k dohrávce 12. kola extraligy s cílem rozšířit svojí čtyřzápasovou sérii vítězství. Jenže jejich snahy a naděje na další úspěch vzaly brzy za své.

 

Radek Petrášek, ČTK

Ostravané podlehli 1:4 a jeden z jejich trenérů Jakub Petr po utkání prohlásil: „Kdybych k hodnocení použil filmovou tématiku, tak jsme byli jednoznačně jako Účastníci zájezdu. Prostě jsme přijeli, odehráli zápas a to je všechno - takhle bych to viděl."

Asistent vítkovického kouče nehledal na prohru omluvu. „Rád o hokeji mluvím, ale tentokrát budu stručný. Měli jsme špatný vstup do utkání. Bylo to o jednom týmu. Srazila nás chyba obránce ve druhé minutě, přitom jsme věděli o síle Liberce. Soupeř produkoval celoplošný hokej, měl dění pod kontrolou a nedokázali jsme něco vymyslet," analyzoval Petr.

„Na naší straně chyběly emoce. Neříkám, že jsme mužstvem, které by se mělo rvát a vyprovokovat bitku, ale nebyly tam ani momenty, že bychom si šli pro faul. Ale hráči se aspoň měli srážet a být důraznější," tvrdil asistent.

Pešán: Kolega je moc krutý

Na Petrova slova zareagoval liberecký trenér Filip Pešán: „Kolega je moc krutý směrem ke svému týmu. Během druhé třetiny jsme měli plné ruce i nohy práce, abychom neinkasovali na 2:2. Na špatné vlně jsme se svezli až do začátku třetí části, kdy jsme se ale zlepšili a dokráčeli k vítěznému konci."

V zápase zaujala útočná trojice Valský, Jelínek, Krenželok. „Jejich role nespočívá v tom, aby rozhodovali v přesilovkách. Ale máme v nich jednu z nejlepších třetích pětek v republice a klademe vysoké nároky na jejich hru. Když se ostatním nedaří, jsou schopni vzít zodpovědnost na sebe a jsou si toho vědomi," uvedl Pešán.

Valský: Jsme na pozitivní cestě

Liberec vyhrál pošesté z posledních sedmi zápasů. Ústřední postavou duelu byl útočník Jakub Valský, který se na výhře podílel gólem a dvěma asistencemi. Přitom naskočil teprve do druhého střetnutí po zranění. „Asi jsem solidně potrénoval, nic jiného mi nezbývalo. Chtěl jsem vlítnout do hry a dobře to dopadlo. Nemyslím jen svůj výkon, ale hlavně výsledek. Jsme na pozitivní cestě a musíme u toho vydržet poctivou prací," líčil útočník.

A vyjmenoval atributy, které vedly k vítězství. „Celkově nám to sedlo. Měli jsme lehké nohy, dobře jsme si přihrávali a vyšlo nám, na co jsme sáhli. Málo se vylučovalo, takže nám nic nebralo síly. Při hře pěti proti pěti jsme byli lepší," kvitoval Valský povedené liberecké představení.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..