Vsetín podruhé za sebou doma vyhrál, porazil Kladno

Páteční duel na vsetínském Lapači měl sice k ideálu daleko, ale domácí z něj měli radost, protože potřetí v sezóně získali tříbodovou výhru, když porazili Kladno. Přehlídku chyb z obou stran nabídly úvodní minuty, v nichž na vsetínského gólmana Altrichtra upaloval Horna, ale blafák kvůli sekání domácího beka nedotáhl.

Ilustrační foto

Z řady nepřesností se narodil první gól Vsetína. Po žabce Demela dostal puk za Orcta lehkou tečí kapitán Stantien.

Kladno se probralo až po pauze, ale uzdravený Patera ztroskotal na Altrichtrově zákroku večera. Smůlu měl i Zeman, jehož ránu vytěsnil mimo tyče vsetínský brankář ramenem. Na druhé straně výjimečnou možnost v závěru prostřední třetiny prováhal Jenáček.

Radost v řadách Valachů ale přece jen umocnil bek Ponomarev, když udělal z Kladenských solné sloupy a vymetl šibenici. Za tři minuty bylo na tribunách ještě veseleji, to využil přesilovku Demel a Orcta nahradil Musil. Ten ale s čistým kontem vydržel jen necelé dvě minuty. Kladno se dočkalo čestného úspěchu až díky střelci Kallov, závěr už jen přizdobilo Paterovo extempore, za které dostal trest do konce zápasu.

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Vyhráli jsme především díky využitým přesilovkám a v poslední době nezvykle přesnému zakončování. "

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Zápas byl po první dvě třetiny celkem vyrovnaný. Po druhé brance ale už měl Vsetín navrch. Naše koncovka nestála za nic."

Vsetínská hokejová - Rabat Kladno 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branka a nahrávky: 15. Stantien (Demel, Augusta), 46. Ponomarev (Valko), 49. Demel (Květoň), 51. Demel (Květoň, Stantien) - 56. Kalla (Patera, Michael Frolík). Rozhodčí: Turčan - Kostka, Český. Vyloučení: 8:9, navíc Huml 10 min, Patera (oba Kladno) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2195.
Vsetín: Altrichter - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Valko, R. Hruška, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Kladno: Orct (49. Musil) - Ševc, Evan, L. Procházka, Zeman, V. Čech, Špelda, od 45. navíc Hájek - Bílek, Patera, Michael Frolík - Horna, Gardoň, Tlustý - Kucharczyk, Huml (44. Kazatel), Kalla. Trenéři: Müller a Tatíček.