Rubriky:

Tipsport extraliga

Musíme pokračovat v pokoře a bojovnosti, zamýšlí se chomutovský Tomica

24. října 2015 11:17 - Chomutov

Poctivý bojovník, který nevynechá žádný souboj a pracuje pro tým. Takovou charakteristiku si přenesl hokejový útočník Marek Tomica z pražské Slavie i do Chomutova. Po svém letním přestupu se podle očekávání zařadil do základní sestavy Pirátů. Ti v úvodní čtvrtině základní části extraligy nastřádali dvacet bodů.

 

Luděk Peřina, ČTK

Jak se vám po hokejové stránce zamlouvá dosavadní působení v Chomutově?

V klubu se mi líbí, i když vždycky to může být lepší, co se týče výsledků. Jako mančaft jsme nějaké body urvali, což je důležité. Hlavně musíme pokračovat v pokoře a bojovnosti. Pak by to snad mohlo být celkově dobré.

Jste s první čtvrtinou spokojeni s ohledem na náročnost soutěže a roli nováčka?

Bodový příspěvek je slušným základem. Ale nedá se z něj nic usuzovat. Zažil jsem v hokeji během jedné sezóny různá období. Třeba i kolem třiceti bodů za čtvrtinu a v dalším stejném časovém úseku jen dvanáct.

Po prohře 0:4 na Spartě jste předvedli přestřelku s Plzní při vítězství 7:5. Čím si to vysvětlujete?

Na Spartě jsme se snažili hrát útočně, ale nepadlo nám to tam. A s Plzní to byl jiný zápas. Je vidět, že náš tým v sobě něco má, když jsme se po Spartě nepoložili a dokázali se takhle zvednout. Nechci ale říkat nějaké superlativy. Extraliga je někdy nevyzpytatelná a přináší výkony i výsledky ve stylu nahoru-dolů. A musíme se připravit na další kolo s Třincem v neděli.

Přece jen duel s Plzní vybočoval z běžného koloběhu.

Byl tam vlastní gól hostí přes celé kluziště v poslední minutě, my jsme předtím inkasovali z půlky. Přišly i další chyby, ale podobných podivných zápasů jsem už zažil víc. Asi to lidi bavilo. Pro nás na ledě to však byly nervy až do konce jako kdyby se hrálo 1:0.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..