Zlín si doma poradil s Karlovými Vary 4:1

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín zvítězili v nedělním 33. extraligovém kole na domácím ledě 4:1 nad Karlovými Vary a na třetím místě se přiblížili na čtyři body druhému Liberci. Vítěznou branku vstřelil ve 35. minutě útočník Jaroslav Kristek. Gólmana Murína připravil o druhé vychytané čisté konto v řadě Lukáš Pech.

Domácí ve finiši předčili unavené Karlovy Vary. K vedoucímu gólu stačilo Hamrlíkovi pouhých 9 vteřin přesilovky. Další zlínské akce narušoval soupeř hned v zárodku vysunutou obranou a Přikryl znovu kapituloval až ke konci druhé třetině, kdy nestačil na Kristkovu dorážku.

Vzápětí hosté snížili Pechem v přesilovce a přitvrdili hru, ale oslabení tří proti pěti ustáli a několikrát důkladně prověřili Murína. Zlínský gólman byl ale neprůstřelný a výhru Hamé zvýraznili v přesilovce dorážející Král a Melenovský při power play soupeře.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Hodně jsme se trápili a utkání bylo dlouho na vážkách, takže výhry si velmi ceníme."

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Nebyli jsme horším týmem, ale zase jsme neproměnili šance."

Hamé Zlín - Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Hamrlík (Leška, Okál), 35. Kristek (Melenovský), 56. Král (Okál), 58. Melenovský - 36. Pech (Hurtaj, J. Řezníček). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4449.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Záhorovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kristek, Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Karlovy Vary: Přikryl - Němec, J. Řezníček, Ptáček, Duben, J. Polák, Ustrnul, Krajíček, od 21. navíc Macholda - Dvořák, Hurtaj, Pavelek - Milan Procházka, Skuhravý, Košťál - Tvrdek, Pech, Bednařík - od 21. navíc J. Bauer, Šinágl, Pražák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.